(026)32 51 75 79 - 09057169397
کرج، عظیمیه، میدان مهران، جنب بانک مسکن، ساختمان میلاد ، طبقه 2، واحد 6

چه کسانی کاندید مناسب جراحی پروتز سینه هستند؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین]

 هر ساله افراد زیادی برای انجام جراحی پروتز سینه اقدام می کنند و در این بین برخی از آن ها نمی توانند این جراحی زیبایی سینه را که باعث افزایش اعتماد به نفس افراد می شود را انجام دهند. اندازه و شکل سینه های یک خانم بر اساس ژنتیک وی تعیین می شود و تحت تاثیر بارداری، شیوه زندگی و سن قرار می گیرد. اگر از اندازه و شکل سینه خود ناراضی هستید و می خواهید در این زمینه کاری انجام دهید، ممکن است کاندید جراحی بزرگ کردن سینه باشید.

دکتر روناک تمدن جراح سینه در کرج، در خصوص این که چه افرادی کاندید پروتز سینه هستند در ادامه توضیح خواهند داد.

کاندید پروتز سینه

روش های جراحی پروتز سینه

قبل از آن که در خصوص کاندید جراحی پروتز سینه صحبت شود، بد نیست در خصوص جراحی پروتز سینه توضیح داد. در این جراحی از بهترین مارک و برند پروتز سینه باید استفاده کرد. همچنین بهترین جراح پروتز سینه در کرج همیشه توصیه می کنند تا فرم و اندازه پروتز سینه به گونه ای انتخاب شود تا نیاز به جراحی تعویض پروتز سینه نباشد. مدتی است که تمایل به داشتن سینه های بزرگتر در بین خانم ها وجود دارد. از آنجا که زنان دارای بدن و اهداف متفاوتی هستند، روش های مختلفی نسبت به آن نیز طراحی شده است. در حین بحث در مورد اینکه کدام روش برای شما مناسب است، با جراح خود مشاوره های لازم را داشته باشند که ایمپلنت های سالین یا سیلیکون برای شما مناسب است. بهترین گزینه معمولاً به آنچه شما ترجیح می دهید و نظر جراح شما بستگی دارد. جراح شما ویژگی های هر روش را به طور کامل برای شما توضیح می دهد تا بتوانید یک انتخاب آگاهانه انجام دهید.

کاندید پروتز سینه

دکتر روناک تمدن افرادی کاندیداهای جراحی پروتز سینه را به دو گروه عمده تقسیم بندی می کنند:

گروه اول متقاضیان پروتز سینه

در دسته اول دخترانی قرار دارند که به طور مادرزادی و بعد از گذشت از سن بلوغ دارای سینه های بسیار کوچکی بوده و باعث شده تا از اعتماد به نفس پایینی برخودار باشند. به این گروه از دختران جراحی پروتز با پروتز های سیلیکونی توصیه می شود. برش سینه برای قرار دادن پروتز در این افراد زیر سینه زده می شود. این برش بین 4 الی 5 سانتی متر می باشد . اندازه سایز پروتز سینه توسط بیمار و جراح انتخاب می شود.

گروه دوم متقاضیان پروتز سینه

برخی از افراد به دلیل نوسان وزن، رژیم های غذایی نا مناسب، بارداری، زایمان و شیردهی دچار سینه های افتاده و یا کوچک می شوند. این افراد به دنبال جبران کاهش حجم سینه ها اقدام به جراحی پروتز سینه می کنند. باید این نکته را دانست که پروتز سینه جبران افتادگی را انجام نمی دهد و باید به طور همزمان جراحی لیفت سینه انجام شود. برش برای پروتز سینه در این افراد متفاوت است و دور سینه و خط وسط آن برش داده می شود.

آیا شما کاندید روش جراحی بزرگ کردن سینه هستید؟

شما باید سالم باشید

سلامت جسمانی اولین و بدون شک مهم ترین عامل در تعیین کاندید بودن یا نبودن شما برای جراحی است. شما باید عاری از هرگونه عفونت، سرطان درمان نشده یا سایر بیماری های جدی باشید. در صورت داشتن هرگونه مشکل یا شرایط پزشکی از قبل حتماً آنها را با جراح خود در میان بگذارید. بسته به نوع بیماری، ممکن است از انجام جراحی محروم نشوید.

سینه های شما ایده آل نیستند

اگر سینه های شما افتاده، صاف، کشیده، نامتقارن یا فقط به اندازه کافی بزرگ نیستند، احتمالاً کاندیدای مناسب برای جراحی هستید.

شما سیگار می کشید و الکل مصرف می کنید

مصرف دخانیات و الکل هر دو باعث افزایش خونریزی می شوند اگر قرار است تحت عمل جراحی قرار بگیرید، باید آنها را ترک کنید. اگر سیگار می کشید یا مشروب مصرف می کنید، احتمالاً به شما دستور داده می شود که برای مدتی قبل از عمل ترک کنید، و مدت زمان قابل توجهی بعد از آن برای محافظت در برابر خونریزی از آنها دور باشید.

شما انتظارات واقع بینانه ای از جراحی دارید

جراحی پروتز سینه ظاهر شما را تغییر می دهد، اما نمی تواند تمام مشکلات مربوط به ظاهر بدن شما را برطرف کند (در صورت وجود هر گونه مشکل). اگر سایر قسمت های بدن شما باعث ناراحتی شما می شوند، باید با روش های دیگر برطرف شوند. بسیاری از زنانی که تحت عمل جراحی بزرگ کردن سینه قرار می گیرند، برای بالا بردن جذابیت هر چه بیشتر هیکل خود، جراحی شکم و یا لیپوساکشن را انتخاب می کنند.

سایر کاندیدای پروتز سینه

 • خانم هایی که به دلیل ابتلا به سرطان پستان، یکی یا هر دو سینه خود را از دست می دهند و دارای بافت سینه ای هستند، می توانند از پروتز سینه برای بازسازی فرم و ظاهر سینه ها استفاده کنند.
 • افرادی که به طور مادرزادی به بد فرمی سینه مبتلا هستند و یا عدم قرینگی سینه دارند، می توانند با پروتز سینه می توان این مورد را برطرف کرد.
 • افرادی که از بدو تولد به صورت مادرزادی دارای دفورمیتی (بدشکلی سینه) هستند.
 • افرادی که از فرم سینه هایشان ناراضی هستند.

نحوه جراحی پروتز سینه

بعد از آن که به عنوان کاندید جراحی پروتز سینه انتخاب شدند، جراح سینه اقدام به ایجاد برش هایی با توجه به فرم سینه و جنس پروتز سینه می نماید تا جراحی را انجام دهد. با توجه به این شرایط پروتز سینه در زیر بافت عضله سینه و یا روی آن قرار می گیرد.

جنس پروتز سینه

جنس پروتز سینه در نحوه جراحی، برش های سینه و اندازه مورد نظر بیمار موثر است. مواد داخل پروتز سینه از داخل آن خارج نمی شود ولی احتمال پارگی پروتز های سیلیکونی به نسبت سایر مدل های آن نیز کمتر است. در صورت وارد شدن ضربه شدید به پروتز ها امکان پاره شدن وجود دارد که نیاز به جراحی تعویض پروتز سینه است ولی مواد داخل آن برای بدن خطری ندارد.

اقدامات قبل از جراحی پروتز سینه

 • جراح سینه در کرج، به منظور بررسی بافت سینه ای معاینات فیزیکی و سونوگرافی از سینه را تجویز می کند.
 • با توجه به سن و شرایط جسمی بیمار نوع پروتز سینه مشخص شده و استفاده می شود.
 • فرد باید تمامی شرایط پزشکی و فیزیکی خود را به جراح اعلام کند.
 • در صورت مصرف داروی خاص باید میزان مصرف آن و مدت زمان مصرف بیان شود.

کاندید پروتز سینه

اقدامات بعد از پروتز سینه

 • به مدت یک سال بعد از جراحی پروتز سینه از قرار گیری زیر نور آفتاب و یا انجام سولاریوم باید خودداری کرد.
 • می توان در روز بعد از جراحی استحمام کرد.
 • پانسمان را میتوان بعد از گذشت 24 ساعت از جراحی باز کرد.
 • در زمان استرحت نباید به سینه ها فشاری وارد شود و روی شکم نباید خوابید.
 • عدم تحرک زیاد دستان بعد از جراحی توصیه می شود.
 • عدم رانندگی تا یک هفته بعد از جراحی توصیه می شود
 • انجام پیاده روی در کاهش تورم محل جراحی کمک کننده است.
 • محل برش جراحی باید خشک و تمیز نگه داشته شود.
 • استفاده از کرم های ترمیمی که جراح تجویز کرده است باید طبق دستور انجام شود.
 • برای کاهش درد و عفونت بعد از جراحی، جراح سینه داروهای آنتی بیوتیک و مسکن تجویز می شود.
 • استفاده از گن های مخصوص بعد از جراحی بسیار مهم است.
 • در صورت انجام لیفت سینه و پروتز سینه به صورت همزمان باید مراقبت های لازم آن انجام شود.

هر ساله افراد زیادی برای انجام جراحی پروتز سینه اقدام می کنند و در این بین برخی از آن ها نمی توانند این جراحی زیبایی سینه را که باعث افزایش اعتماد به نفس افراد می شود را انجام دهند.

سوالات متداول جراحی پروتز سینه

سخن آخر

مراجعه به بهترین جراح پروتز سینه می تواند در انتخاب نوع جراحی سینه و پروتز بسیار کمک نماید.

منبع:

https://cosmeticsurgeryofdfw.com/are-you-a-candidate-for-breast-augmentation/

دکتر روناک تمدن

متخصص جراح عمومی و دارای بورد تخصصی، دارای گواهی نامه دوره تکمیلی بیماریهای پستان از مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه شهید بهشتی متمرکز در جراحی های درمانی پستان (تشخیص و نمونه برداری از توده های خوش خیم و بد خیم و جراحی های درمانی)

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۱۴ دقیقه
Call Now Button