(026)32 51 75 79 - 09057169397
کرج، عظیمیه، میدان مهران، جنب بانک مسکن، ساختمان میلاد ، طبقه 2، واحد 6

پیکر تراشی چیست و چه عوارضی دارد؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین]

پیکر تراشی از جمله مهم ترین اقداماتی است که با هدف کاهش سایز و نیز افزایش تناسب اندام انجام می شود. بسیاری از افرادی که اضافه وزن دارند در صدد هستند که با روشی مطمئن و بی خطر و نیز در کوتاه ترین زمان به کاهش وزن و سایز خود کمک کنند. با این حال باید بدانند که کاهش وزن محدود انجام می شود و در افرادی که دارای شاخص توده بدنی زیادی باشد، نیاز به کاهش وزن بوده سپس می توانند این جراحی ها را انجام دهند. دکتر روناک تمدن جراح عمومی در کرج، در خصوص انواع جراحی های پیکرتراشی در کرج در ادامه توضیح خواهند داد.

پیکر تراشی

پیکر تراشی در کرج

در این بین انواع جراحی های زیبایی برای تناسب اندام چنین خواسته ای را اجابت کرده است. بدین معنا که چنین جراحی هایی می تواند در کمترین زمان میزان قابل توجهی از چربی های اضافی انباشت شده را کاهش دهد.

در مقاله پیش رو برآنیم که بسیاری از اطلاعاتی که در خصوص بادی کانتورینگ وجود دارد را در قالب بخش های مختلفی ارائه  کنیم.

پیکر تراشی چیست؟

پیکر تراشی به طور کلی به مجموعه ای از اقداماتی گفته می شود که در طی آن تمامی چربی های اضافی بدن از بین می رود. در نتیجه این اقدامات نتیجه ای که حاصل می شود این است که اندام فرم متناسب تری به خود می گیرد.

البته باید این نکته را خاطر نشان کرد که پیکر تراشی شامل روش های مختلفی می شود که هرکدام از روش ها در افراد مختلف و شرایط خاصی بکار گرفته می شود.

انواع روش های پیکر تراشی

پیکر تراشی بدین معنا که هر گونه چربی اضافی بدنی حذف شود و تناسب اندام حاصل گردد شامل اقدامات مختلف و پیچیده ای است که مهم ترین آنها از این قرار است:

لیپوماتیک

جراحی لیپوماتیک از جمله روش هایی است که زیر شاخه پیکر تراشی محسوب می شود.

در این روش با بکارگیری ابزار هایی مخصوص می توان تمامی چربی هایی که در بخش های مختلف بدنی انباشته شده اند خارج ساخت.

روش انجام لیپوماتیک

بدین نحو است که:

  • پزشکان ابتدا از بی حسی های موضعی استفاده می کنند تا در طول روند درمان هیچ گونه درد و ناراحتی ایجاد نشود.
  • بعد از انجام بیحسی، سوراخ هایی چند میلیمتری روی نواحی مورد نظر ایجاد می شود.
  • این سوراخ ها در مراحل بعدی مجرایی می شود برای آنکه لوله کانولا وارد بافت بدن شود و با حرکات چرخشی به تخریب بافت چربی بپردازد.

*البته این نکته را در نظر داشته باشید این مساله هیچ مشکلی برای سلامتی افراد پدید نمی آورد.

  • بعد از این که چربی های زیر بافت پوست بدن شکسته شد با بکارگیری ابزارهایی که کار ساکشن یا مکیدن را انجام می دهند این چربی ها از بدن خارج می شوند.
  • بعد از اتمام روند کار پزشکان با بخیه هایی می توانند محل برش ها را ببندند.

*چربی هایی که از بدن تخلیه می شود کاملا سالم است. از این رو بسیاری از افراد این چربی ها را به نواحی صورت، سینه ها و یا باسن تزریق می کنند. تزریق چربی به این نواحی موجب افزایش زیبایی و فرم دهی بهتری می شود.

ابدومینوپلاستی

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در خصوص جراحی ابدومینوپلاستی در نظر داشته باشید این است که ابدومینوپلاستی با هدف جمع کردن و فرم بخشیدن به عضلات ناحیه شکم انجام می شود.

در واقع بسیاری از افرادی که شکم بزرگی دارند یا دچار افتادگی و شل شدگی در ناحیه شکم هستد می توانند با بکار گیری جراحی ابدومینوپلاستی به بهبود وضعیت نواحی شکمی خود بپردازند.

مساله ای که وجود دارد این است که افرادی که چربی های اضافی بدن شان زیاد است ابتدا باید تحت لیپوماتیک قرار گیرند و بعد از اینکه چربی های اضافی را خارج ساختند روند ابدومینوپلاستی برای آنان انجام می شود.

لیفت بازو و شکم

لیفت کردن نیز از جمله روش هایی است که بر کاهش سایز و افزایش زیبایی و تناسب اندام تمرکز دارد.

در روش جراحی لیفت بازو یا شکم مناطق مختلف بدنی اقدامی که انجام می شود این است که ابتدا برش هایی در مناطق مختلف حاوی چربی اضافی زده می شود و درنهایت با خارج ساختن چربی ها و برش داده پوست اضافی می توانند به بهبود وضعیت بدن افراد کمک کنند.

شکم و بازو دو ناحیه هستند که لیفت کردن برای آنها انجام می شود و نتایج خوبی را در پی دارد. زیرا که تمامی اقتادگی های و شل شدگی های این مناطق از بین می روند.

مزایای انجام پیکر تراشی

واقعیتی که وجود دارد این است که بسیاری از روش هایی که تحت عنوان پیکر تراشی قرار می گیرند تا حد زیادی می توانند به کاهش سایز بدن افراد کمک کنند.

علاوه بر اینکه نتیجه حاصله از این روش ها بسیار قابل توجه و چشمگیر است، این روش ها در مدت زمانی کوتاهی قابل انجام است. بنابراین تمامی افرادی که از روش هایی مثل ورزش کردن و نیز رژیم غذایی مناسب نتوانسته اند به مطلوب خود برسند می توانند با بکارگیری این روش ها به تناسب بدنی برسند.

پیکر تراشی در کرج

روش های مختلف پیکر تراشی تا حد زیادی روشی بی خطر و ایمن است. زیرا که در تمامی سال هایی که برای افراد انجام شده است کمترین عارضه خطرناک را در پی داشته است. بنابراین کسانی که نگران عارضه های خطرناک پیکرتراشی هستند می توانند با این نکته کاملا بدون نگرانی و دغدغه برای انجام پیکرتراشی اقدام کنند.

بهترین پزشک پیکر تراشی  

از مهم ترین توصیه هایی که در این زمینه می توان داشت این است که اگر در صدد انجام روش های مختلف پیکر تراشی هستید حتما در گزینش پزشک خود نهایت دقت و وسواس را داشته باشید.

بدن شما یکی از مهم ترین سرمایه های شماست و باید روند درمان و انجام انواع اقدامات درمانی را به بهترین و معتبر ترین پزشکان بسپارید تا روند درمان و جراحی به بهترین شکل ممکن پیش برود.

قطعا یکی از عوامل تاثیر گذار در موفقیت نتیجه درمان، تجربه و مهارت پزشک است که موجب افزایش توانمندی پزشکان در هنگام جراحی می شود.

نتیجه گیری

در این مقاله تمامی تلاش مان معطوف بر این بود که مهم ترین روش های پیکر تراشی را در بخش هایی کوتاه معرفی کنیم. علیرغم مختصر بودن مطالب بسیاری از مهم ترین نکات در هر روش پیکر تراشی مطرح گردید. امیدواریم که تمامی مطالبی که ارائه شد بتواند روشنگر مسیر درمانی افراد باشد.

توصیه ای که داریم این است که در صورتی که علاقه مند به انجام یکی از روش های پیکر تراشی هستید حتما با بهترین پزشکان این حوزه مشاوره پیش از پیکرتراشی داشته باشید تا روند درمان به بهترین شکل انجام شود.

 

دکتر روناک تمدن

متخصص جراح عمومی و دارای بورد تخصصی، دارای گواهی نامه دوره تکمیلی بیماریهای پستان از مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه شهید بهشتی متمرکز در جراحی های درمانی پستان (تشخیص و نمونه برداری از توده های خوش خیم و بد خیم و جراحی های درمانی)

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button