(026)32 51 75 79 - 09057169397
کرج، عظیمیه، میدان مهران، جنب بانک مسکن، ساختمان میلاد ، طبقه 2، واحد 6

لیپوماتیک شکم و پهلو اندامی زیباتر داشته باشید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین]

 

امروزه به دلیل تغییر در سبک زندگی و رژیم های غذایی بعضا نامناسب، افراد به چربی های اضافی در اطراف شکم و پهلو دچار می شوند. که حتی با ایجاد سبک زندگی سالم و داشتن برنامه غذایی و ورزشی مناسب برخی از این چربی ها از بین نمی روند.
به  همین دلیل روش های مختلفی برای از بین بردن و راحت شدن از این چربی ها وجود دارد که یکی از این روش ها لیپوماتیک شکم و پهلوست. با استفاده از این روش با کمترین تهاجم و جراحی می توانید به تناسب اندام برسید.

لیپوماتیک شکم و پهلو

لیپوماتیک چیست؟

روش پیشرفته لیپوساکشن است که در این روش از سنسور های حساس به بافت و اعصاب تعبیه شده است. در کمترین زمان ممکن می تواند فرد به نتیجه منطقی و دلخواه خود برسد.

مزایای لیپوماتیک چیست؟

لیوماتیک شکم و پهلو با استفاده از این تکنیک دارای کمترین عوراض شامل درد، التهاب و ورم است و به دلیل راحت بودن این جراحی، هم بیمار و هم جراح از این روش راضی هستند.
دکتر روناک تمدن جراح عمومی در این خصوص این گونه بیان می کنند که این روش مورد تایید بسیاری از جراحان زیبایی بوده و کارآمد بودن این روش سبب شده است که افراد زیادی برای انجام لیپوماتیک شکم و پهلو با این روش کاندید شوند و انجام دهند.
لیپوماتیک را علاوه بر شکم و پهلو می توان برای برداشتن چربی از سایر بخش ها بدن نیز استفاده کرد. از جمله این بخش ها می توان به ران ها، زانوها، پشت و ساق پا اشاره کرد.
به دلیل انجام لیپوماتیک شکم و پهلو، کلاژن های پوست نیز فعال تر شده و به جمع شدن پوست و افزایش میزان قابلیت ارتجاعی پوست کمک نماید.

کاندیدهای مناسب لیپوماتیک شکم و پهلو چه افرادی هستند؟

دکتر روناک تمدن جراح عمومی و زیبایی این گونه بیان می کنند که انجام جراحی در تمامی افرادی که دارای سن بالای 18 سال بوده و چاق نیستند و صرفا کمی اضافه وزن داشته و بافت چربی به ورزش و رژیم غذایی مقاومت نشان میدهد، انجام می شود. همچنین دکتر روناک تمدن به دوستان عزیزی که می خواهند لیپوماتیک شکم و پهلو انجام دهند توصیه می کنند که بهتر است در زمان انجام این جراحی دارای وزن ثابت بوده و یا به گونه ای برای زندگی خود برنامه ریزی داشته باشند که دچار اضافه وزن نشوند. همچنین باید زمانی این جراحی انجام شود که پوست حالت ارتجاعی داشته باشد. پس نمی توان این جراحی را در افراد مسن انجام شود زیرا حالت الاستیک پوست خود را ممکن است از دست داده باشند.
در صورتی که باردار هستید، بهترین زمان ممکن برای انجام چنین جراحی 3 ماه بعد از زایمان می باشد.
همچنین می توان بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو بارداری را تجربه کرد.

اقدامات لازم قبل از لیپوماتیک شکم و پهلو چیست؟

همانند سایر روش های جراحی قبل از انجام لیپوماتیک شکم و پهلو باید اقداماتی را انجام داد تا در نتیجه جراحی تاثیر منفی نگذارد.

برخی از این اقدامات شامل :

 • افرادی که دخانیات مصرف می کنند باید از یک ماه قبل از جراحی، از مصرف دخانیان امتناع کرد.
 • همچنین از مصرف نوشیدنی های الکلی و مشروب باید از یک ماه قبل از جراحی اجتناب کرد.
 • مصرف داروهای رقیق کننده خود ممنوع است.
 • دارو هایی مانند ویتامین E از روز قبل از عمل باید خودداری شود.
 • از 8 الی 12 ساعت قبل از عمل چیزی نخورید و نیاشامید.

نحوه‌ انجام لیپوماتیک چیست؟

زمان انجام جراحی برای آن که فرد اذیت نشود و  احساس درد نداشته باشد، با استفاده از دارو فرد را بی حس و یا بیهوش می نمایند. بعد از آن چند حفره نیم سانتی متری در پوست شکم و پهلو ایجاد می کنند که بتوانند کانول هایی که با برای ساکشن چربی های نیاز است از این حفهر ها وارد می کنند. کانول ها به دستگاه متصل است و با اسجاد لرزش در چربی ها، به طور همزمان چربی ها را خارج می نمایند. در حین این مراحل چربی هایی که در جای خود ثابت شده و سبب بزرگی شکم شده اند، سست شده و از طریق این کانول ها خارج می شوند.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو چیست؟

 • یکی از مهم ترین مزایای روش جراحی لیپوماتیک، این است که فرد بعد از اتمام جراحی می تواند به منزل باز گردد.
 • بعد از انجام لیپوماتیک به دلیل ضربه هایی  که به بدن وارد شده است، تورم و کبودی ایجاد می شود که دو الی سه روز ممکن است مشاهده شود که به طور طبیعی به مرور زمان از بین خواهد رفت. بنابراین بعد از این جراحی می توانید به فعالیت های روزانه خود انجام دهید . با این نکته را بدانید که به منظور کاهش این تورم ها از انجام ورزش ها و فعالیت های شدید باید خودداری کرد.
 • به منظور کاهش این تروم ها و پیشگیری از آمبولی بعد از جراحی توصیه می کنند تا حتما از لباس مخصوص (گن) استفاده شود. که تا حدود 3 ماه بعد از لیپوماتیک باید به تن نمایید.
 • این گن همچنین به منظور حفظ بافت های بدن و فرم دهی جدید مورد استفاده قرار می گیرد. پس برای رسیدن به نتیجه مطلوب بهتر است تا این گن پوشیده شود.
 • بعد از دو هفته از جراحی ممکن است که بافت هایی زیر پوست یجاد شود که با انجام ماساژ با آب گرم می توان این بافت ها را از بین برد. با این که لیپوماتیک شکم و پهلو یک روش دائمی است و می توان با توجه به توصیه های جراح لیپوماتیک و حفظ رژیم غذایی سالم و داشتن برنامه ورزشی منظم از این جراحی نهایت رضایت را داشت. اما در صورت تغییر در سبک زندگی امکان بازگشت چربی به این نواحی وجود دارد.
 • به همین منظور توصیه می شود که از مصرف دارو های چرب و شور جدا خودداری شود. همچنین مصرف مایعات در برنامه غذایی باشد.
 • از مهم ترین مراقبت های بعد از جراحی این است که باید داروهای تجویز شده را که جراح تجویز می نماید، طبق دستور پزشکی مصرف شود.
 • زیرا این انتخاب مهم ترین انتخاب بوده و می تواند از عوارض درمان و جراحی تا حدود زیادی بکاهد و بیمار دوره نقاهت بهتری را پیش رو داشته  باشد.
 • حفره هایی که به منظور داخل کردن کانول ها ایجاد می شود، بعد از گذشت 48 ساعت از جراحی بسته می شود. بهتر است بعد از در زمان مناسب استحمام داشته باشید تا بتوانید با خارج کردن ترشحات و چربی های باقی مانده بعد از جراحی پاک شده و عفونت نکند. حفره های ایجاد شه باید با دقت پاکسازی و خالی شود. همچنین باید خشک شده و دارو هایی که برای پیشگیری از عفونت تجویز شده است، مصرف شود.

لیپوماتیک چه خطرات و عوارضی دارد؟

لییپوماتیک روشی است که در تمام دنیا دارای طرفدار بوده و بسیار شناخه شده است. ولی این روش همانند سایرجراحی های زیبایی به خصوص جراحی زیبایی شکم ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد. به همین دلیل دکتر روناک تمدن توصیه می نمایند که حتما در زمان انجام لیپوماتیک شکم و پهلو، بهتر است تا در این خصوص اطلاعات کامل دریافت کرده و تمامی جوانب را بسنجند.

برخی از عوارض لیپوماتیک شکم و پهلو :

 • طولانی شدن زمان جراحی سبب افزایش میزان خطای جراح می شود.
 • به دلیل آن که دستگاه دارای لرزش هایی شدیدی است، ممکن است به جراح و بیمار آسیبب برساند.
 • ضربه های وارد شده از دستگاه به بدن بیمار احتمال آمبولی را افزایش می دهد.
 • فط می توان در بخش هایی از بدن که دارای حجم چربی زیادی است، مورد استفاده قرار گیرد.

بهتر است برای انجام این جراح حتما با بهترین جراح لیپوماتیک در کرج مشورت نمایید.

 

دکتر روناک تمدن

متخصص جراح عمومی و دارای بورد تخصصی، دارای گواهی نامه دوره تکمیلی بیماریهای پستان از مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه شهید بهشتی متمرکز در جراحی های درمانی پستان (تشخیص و نمونه برداری از توده های خوش خیم و بد خیم و جراحی های درمانی)

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
Call Now Button