فرم دهی و بالا کشیدن باسن با جراحی لیفت باسن

محتوا

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین]

جهان امروز، جهان زیبایی و زیباتر دیده شدن است و از این روست که علاقه ای روزافزون به زیبایی فیزیک بدن یا همان فیت نس بدل به دانش مورد علاقه مردم شده و پزشکان مستعد را به دنبال کسب خود کشانده است. از جمله این دغدغه ها در افراد داشتن فرم باسنی زیبا و لیفت باسن است. شکل و فرم باسن اغلب اوقات برای خانم ها مشکلاتی را ایجاد می کند، زیرا این نواحی چربی بیشتری نسبت به سایر قسمت های بدن جمع می کنند و می توانند باعث ناراحتی شوند. گاهی اوقات ممکن است رژیم‌ های غذایی بی‌ اثر باشند و حتی ورزش ‌ها نیز مشکلی را حل نمی‌ کنند. بنابراین، جراحی لیفت باسن یکی از بهترین راه حل ها می باشد. این جراحی برای مردان نیز انجام می شود، اما باسن بخشی از بدن است که زنان راحت تر از مردان چربی در آن ذخیره می کنند. لیفت باسن یک عمل جراحی است که برای خلاصی از افتادگی پوست و بافت های چربی تجمع یافته در اطراف باسن طراحی شده است.

لیفت باسن

فرم باسن از آن جهت اهمیت دارد که افراد در بسیاری از مجالس که باید با لباس های رسمی به آنها بروند مایلند از اندام بهتری برخوردار باشند و بدن آنها در بین افراد از زیبایی بیشتر بهره ببرد.

پیش از این افراد با استفاده از پروتزهای مصنوعی باسن در مجالس عروسی و یا مهمانی ها و جشن های تولد برای ساعاتی از زیبایی اندام بهره می بردند که البته بدون شک با اشکالات همراه بوده و هست چرا که چسباندن شی ای مصنوعی به خود قطعا با احساس رضایت کامل همراه نیست و به نوعی فرد را با زیبایی عاریه ای روبرو می کند.

علت لیفت باسن در خانم ها 

اما حالا دیگر خواست افراد به ویژه خانم ها برای داشتن اندام زیبایی تنها منحصر به مجالس نیست که قرار باشد تنها ساعاتی از زیبایی بهره مند شوند؛ آنها مایلند در تمام اوقات و حتی در زمان هایی که به تنهایی روبروی آینه قدی ایستاده اند نیز از دیدن اندام زیبایشان در لباس لذت ببرند و دیگران آنها را به سبب داشتن فیزیک زیبا و مناسب مورد تحسین قرر دهند.

دستورالعمل های لازم قبل از جراحی لیفت لگن

در اینجا چند دستورالعمل وجود دارد که جراح ممکن است به بیمار بدهد:

  • ترک سیگار و استفاده از محصولات نیکوتینی به مدت دو هفته قبل و بعد از عمل ضروری است، زیرا کیفیت و خاصیت ارتجاعی پوست را از بین می برند.
  • همچنین نوشیدن مشروبات الکلی یک هفته قبل و بعد از عمل لیفت باسن ممنوع است زیرا با داروهای بیهوشی تداخل دارد. علاوه بر این، از مصرف داروهایی مانند کوکائین، ماری جوانا و محصولات حاوی آسپرین و ایبوپروفن باید دو هفته قبل از عمل خودداری شود. در واقع این محصولات ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در بیهوشی و جراحی شوند.
  • مصرف روزانه مولتی ویتامین دو هفته قبل از موعد مقرر توصیه می شود. بیماران باید در مورد داروهای فعلی خود به جراح بگویند. در مورد زنان، آنها باید یک ماه قبل از جراحی لیفت باسن، مصرف قرص های ضد بارداری را متوقف کنند تا عوامل خطر ترومبوز وریدی کاهش یابد. همچنین خوردن و آشامیدن هر چیزی هشت ساعت قبل از جراحی ممنوع است.

جراحی لیفت باسن چگونه انجام می شود؟

از این رو بوده که در جراحی زیبایی تکنیک های متنوع لیفت باسن رایج شده است و اکنون یک راهکار عالی و دایمی در این زمینه یعنی تزریق چربی باسن و لیفت باسن است. تزریق چربی به باسن که با یک عمل سرپایی صورت می پذیرد و  لازم به هیچ نوع نگرانی نیست زیرا طی این عمل تنها چربی های تزریقی به باسن به منظور فرم دهی بدن بوده و بعد از برداشتن چربی از برخی از نواحی دیگر بدن، به باسن تزریق می شوند. پس خبری از چربی و یا ژلی که از بیرون از بدن شما آمده باشد نیست؛ شما تنها به کمک خودتان زیباتر می شوید.

معاینه قبل از عمل بسیار مهم است تا جراح ظاهر شما و همچنین کیفیت پوست شما را بررسی کند و سپس روش مناسب را برای برآوردن نیازها و انتظارات واقع بینانه شما تعیین کند.

جراحی لیفت باسن با بیهوشی عمومی انجام می شود و تقریباً دو ساعت طول می کشد. جراح شروع به علامت‌گذاری نواحی تحت درمان می‌ کند که به شناسایی بافت ‌های چربی برای برداشتن در نواحی اطراف باسن کمک می‌ کند.

در حین جراحی، جراح دو برش ظریف ایجاد می کند و کانول ساکشن را تا چربی مورد نظر وارد می کند. در برخی موارد، لیفت ران را می توان با لیپوساکشن ترکیب کرد تا نتایج کانتورینگ بهتری را با تغییر شکل دقیق ارائه دهد. هنگامی که جراح پلاستیک برداشتن بافت اضافی را تمام کرد، پوست سالم باقی مانده را می کشد.

در ابتدا، جای زخم قابل مشاهده خواهد بود اما به مرور زمان ناپدید می شود. در واقع این زخم ها در ناحیه کشاله ران قرار دارند. اگر لیفت باسن به تنهایی انجام شود، بیمار فقط دو اسکار جانبی خواهد داشت که به راحتی می توان آنها را زیر لباس پنهان کرد.

دستورالعمل های بعد از جراحی لیفت باسن

بیماران باید با جراح صحبت کنند تا در مورد توصیه های مراقبت بعد از عمل مانند نحوه مراقبت از محل جراحی خود پس از جراحی لیفت باسن، نحوه برداشتن بخیه ها، زمانی که می توانند فعالیت های عادی خود را از سر بگیرند با جراح صحبت کنند. گن های مخصوص هر زمان که بیماران باسن خود را در معرض نور خورشید قرار می گیرند، کرم ضد آفتاب SPF15 توصیه می شود. بیمار باید سوالاتی در رابطه با مصرف دارو ها بپرسد. در واقع، جراح پلاستیک ممکن است به شما پمادی بدهد تا روی جای زخم ها یا داروهای خوراکی مصرف شود تا خطرات عفونت کاهش یابد.

علاوه بر این، بیماران باید در صورت انجام مراقبت های بعدی، اطلاعات خاصی را از جراح خود بخواهند. مهم است که بیمار بهداشت خوب و وزن ثابت را برای نتیجه طولانی مدت حفظ کند.

اثرات پس از عمل و بهبودی پس از جراحی لیفت باسن

پس از عمل لیفت باسن، بیمار مقداری تورم و قرمزی را تجربه خواهد کرد. جراح برای کاهش درد برای بیمار مسکن تجویز می کند. دوره نقاهت پس از لیفت باسن، بسته به میزان چربی و پوست برداشته شده ممکن است کم و بیش طولانی باشد. بیمار حداقل به مدت یک ماه از یک گن مخصوص استفاده می کند که به کاهش تورم و تسهیل بهبودی کمک می کند. اکثر بیماران بسته به نوع جراحی شان می توانند بعد از یک هفته فعالیت خود را از سر بگیرند و به محل کار خود بازگردند. پس از سه تا چهار هفته، بیماران می توانند به زندگی عادی خود بازگردند. پس از این دوره، آنها متوجه کاهش قابل توجه تورم خواهند شد و نتایج نهایی جراحی خود را مشاهده خواهند کرد.

نتایج و مزایای عمل لیفت باسن

نتیجه نهایی را می توان بعد از ده ماه مشاهده کرد. این زمان برای سازگاری مجدد پوست با شکل جدید باسن و از بین رفتن کامل اسکارها لازم است. بعد از عمل در صورت عدم تغییر وزن، نتیجه طولانی مدت خواهد بود. بنابراین بیماران برای حفظ وزن ثابت و جلوگیری از کشیدگی پوست باید با انجام ورزش و رژیم غذایی سالم مراقب سلامت و سبک زندگی روزانه خود باشند.

نتایج لیفت باسن با تزریق چربی

جالب است که بدانید شما پس ازانجام عمل می توانید طی ٣یا ٤ هفته بار دیگر به فعالیت روزانه خود بازگردید؛ با این تفاوت اساسی که حالا دیگر شاداب تر و جذاب تر به نظر می رسید و این اعتماد بنفس اجتماعی شما را صدچندان می کند.

احتمالا ندانید که شما می توانید طبق سلیقه خودتان برای زیباتر شدن باسن خود نظر بدهید و مدل های مختلفی که حالا دیگر در دانش و تکنیک اعمال جراحی زیبایی دست یافتنی هستند را انتخاب کنید؛ مثلا فرم برزیلی و …

شما میتوانید با مشاوره با یک پزشک جراح زیبایی در کرج بهترین مدل را انتخاب کرده و خیلی آسان و سریع به آرزوی خود برای داشتن باسن و اندامی زیبا برسید. خانم دکتر روناک تمدن می توانند در خصوص لیفت باسن و روش های متنوع آن راهنمایی های زیادی کرده و شما را به هدفتان که زیبایی اندام است برساند.

همچنین در صورتی که نمی توانید اگر از روش تزریق چربی به باسن برای لیفت باسن بهره ببرید ، روش دیگر یعنی جراحی پروتز باسن را دکتر روناک تمدن توصیه خواهند کرد.

دکتر روناک تمدن

متخصص جراح عمومی و دارای بورد تخصصی، دارای گواهی نامه دوره تکمیلی بیماریهای پستان از مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه شهید بهشتی متمرکز در جراحی های درمانی پستان (تشخیص و نمونه برداری از توده های خوش خیم و بد خیم و جراحی های درمانی)

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
Call Now Button