سوالات متداول جراحی پروتز سینه

محتوا

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین]

سوالات زیر معمولا از دکتر روناک تمدن در خصوص جراحی پروتز سینه پرسیده می شود و سوالات متداولی است که بسیاری از افراد از جراح زیبایی و پلاستیک می پرسد.

سوالات متداول جراحی پروتز سینه

سوالات متداول به شرح زیرند:

در چه سنی می توان جراحی پروتز سینه را انجام داد؟

تقریبا در هر سنی می توان جراحی پروتز سینه را انجام داد ولی بهتر است که بیمار به بلوغ کامل جسمی و عقلی برسد و بعد از این که رشد پستان ها کامل شد این جراحی را باید انجام داد که بعد از 18 سالگی سن مناسب این جراحی است.

آیا اعمال جراحی پروتز سینه مانع حاملگی و شیردهی می شود؟

دکتر روناک تمدن در پاسخ به این سوال که تاثیر پروتز سینه بر شیردهی امکان دارد یا خیر، می گویند به هیچ وجه. بیمارانی که تحت عمل بزرگ کردن سینه و یا پروتز سینه قرار می گیرند، می توانند حامله شده و شیردهی داشته باشند. ولی این نکته را می دانیم که خانم هایی که این جراحی را انجام میدهند به دلیل کوچک بودن سینه ها، نسج درون سینه ها کم می باشد و در دوران پس از حاملگی اگر کلا قبل از  پروتز شیردهی شان کم باشد بعد از جراحی پروتز سینه نیز به همان صورت خواهد بود. ولی توانایی شیردهی ربطی به وجود و یا عدم وجود پروتز ندارد.

آیا حس نوک سینه در اثر جراحی پروتز سینه از بین می رود؟

خانم دکتر تمدن پاسخ می دهند که همانطور که گفته شده اصلی ترین برشی که در حین جراحی بزرگ کردن سینه یا همان پروتز سینه زده می شود، برشی است که بر روی چین زیر سینه زده می شود. که با استفاده از این برش ها اصلا نباید هیچ تغییری در حس نوک سینه پیش آید. برش دیگری نیز در حین این نوع از جراحی زده می شود، دور سینه است که هاله قهوه ای اطراف نوک سینه را در بر می گیرد و اگر با برش در این ناحیه اختلالی در حس نوک سینه ایجاد شود نیز موقتی است و به مرور زمان از بین می رود. گاها دیده می شود که دراثر فشار پروتز سینه حس سینه ها دچار تغییر شده که این تغییرات هم دائمی نیست و با گذشت زمان کاملا از بین خواهد رفت.دراین حالت یعنی فشار پروتز سینه است که باعث کاهش حس سینه شده است.

آیا پروتز های سینه بر اثر فشار پاره می شود؟

پروتز های جدید به ترتیبی ساخته می شوند که فشار بسیار زیادی را بتوانند تحمل کنند. به همین دلیل اگر جراحی پروتز سینه مشکلی نداشته باشد، یعنی از نظر تاریخ و یا موارد دیگر مورد خاصی نداشته باشد، به هیچ وجه در اثر فشار های معمولی پاره نمی شوند.

باید پروتز ها را هر چند سال یک بار تعویض نمود؟

به طور کلی هر پروتزی که برای بدن ساخته می شود، از موادی ساخته می شود که ضرر و زیان و آسیب برای بدن و نسج طبیعی نداشته باشد. تا زمانی که این پروتز ها دچار مشکل نشوند و یا این که بیمار با آن مشکل پیدا نکند، هیچ نیازی به تعویض پروتز ها نیست.

افرادی که به خانم دکتر روناک تمدن برای انجام جراحی پروتز سینه مراجعه می کنند در خصوص پروتز سینه  سوالاتی را می پرسند. برای دریافت مشاوره در این خصوص می توانید به خانم دکتر تمدن مراجعه نمایید. برای دریافت وقت مشاوره می توانید با شماره های  36604656- 32517579- 026 تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید از اینستاگرام دکتر تمدن دیدن فرمایید.

با این حال ممکن است بعد از گذشت چند سال نسج طبیعی سینه و پوست بیمار به دلیل افزایش سن و پیری تا حدودی شل و افتاده شود. در این صورت دیگر آن پروتز با این شرایط جدید هماهنگی با بدن ندارد. همچنین ممکن است کپسول فشارنده نیز در اطراف پروتز تشکیل شود.

در این شرایط فرد باید تحت جراحی قرار گیرد و تعویض پروتز سینه انجام شود.

دکتر روناک تمدن

متخصص جراح عمومی و دارای بورد تخصصی، دارای گواهی نامه دوره تکمیلی بیماریهای پستان از مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه شهید بهشتی متمرکز در جراحی های درمانی پستان (تشخیص و نمونه برداری از توده های خوش خیم و بد خیم و جراحی های درمانی)

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button