(026)32 51 75 79 - 09057169397
کرج، عظیمیه، میدان مهران، جنب بانک مسکن، ساختمان میلاد ، طبقه 2، واحد 6

جراحی کوچک کردن سینه و لیفت سینه

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین]

بسیاری از خانم ها بعد از شیردهی ، افزایش سن و یا حتی وراثت دارای سینه  های بزرگ و افتاده ای هستند و ظاهر سینه هایشان باعث می شود تا به افسردگی و کاهش اعتماد به نفس مبتلا شوند. دکتر روناک تمدن جراح زیبایی سینه به خانم های عزیزی که به این عارضه دچار شده اند، توصیه می کنند تا توصیه های زیر را برای به دست آوردن حس بهتر و افزایش اعتماد به نفس انجام دهند.

جراحی کوچک کردن سینه و لیفت سینه

جراحی کوچک کردن سینه و لیفت سینه به طور همزمان

آیا می توان این جراحی زیبایی سینه را به طور همزمان انجام داد؟ عوارضی به همراه ندارد؟ آیا بعد از این جراحی می توان شیردهی داشت؟

دکتر روناک تمدن جراح سینه در کرج، در پاسخ به سوالات که غالبا خانم ها در زمان مراجعه به مطب از ایشان می پرسند، این گونه پاسخ می دهند که می توان جراحی کوچک کردن سینه و لیفت سینه را به طور همزمان انجام داد.

عوارض جراحی کوچک کردن سینه و لیفت سینه به طور همزمان

همه جراحی های زیبایی و درمانی عوارضی را به همراه دارند. اکثر عوارض مانند درد، کاهش حس در نوک سینه و یا کبودی و تورم های سینه ای، با گذشت زمان از بین  خواهند رفت.

با این حال باید بیان نمود با توجه به این که بزرگ و سنگین بودن سینه ها بر روی ستون فقرات، گردن و پشت و کمر فشار وارد می کند و می تواند عوارض بازگشت ناپذیری را به همراه داشته باشد، انجام این جراحی زیبایی سینه با عوارض زود گذری که دارد برای بسیاری از خانم هایی که دارای سینه هایی با این شرایط فیزیکی بسیار مفید است.

آیا بعد از جراحی کوچک کردن سینه و لیفت سینه شیردهی امکان پذیر است؟

در بسیاری از خانم هایی که برای جراحی کوچک کردن سینه کاندید شده اند، بعد از انجام این جراحی زیبایی سینه، امکان شیردهی وجود دارد. زیرا در زمان انجام جراحی سینه، دکتر روناک تمدن جراح سینه در کرج، سعی می نماید تا بافتهایی که وظیفه ساختن شیر را دارند، دست نخورده باقی می مانند و فقط چربی و پوست اضافی برداشته می شود.

برای انجام این جراحی نوک سینه طی جراحی برداشته می شود و در جای جدید قرار می گیرد. ممکن است بعد از جراحی میزان شیردهی کم شود ولی بعد از گذشت زمان و بازسازی بافت های عصبی سینه، شیردهی ممکن خواهد بود.

با این حال در برخی از خانم هایی که دارای سینه های بسیار بزرگی هستند و نیاز به برداشتن بیشتر بافت ها سینه باشد، ممکن است سیستم عصبی و شیردهی سینه نیز برداشته شود و امکان شیردهی بعد از جراحی وجود نداشته باشد. در این گروه از خانم ها، جراح زیبایی سینه، با بیمار درباره شرایط و نتایج جراحی کوچک کردن سینه صحبت کرده و بعد از رضایت بیمار، جراحی انجام می شود.

علت انجام جراحی کوچک کردن سینه و لیفت سینه به طور همزمان چیست؟

سینه ها با افزایش سن و گذر زمان، بارداری و شیردهی و یا کاهش و افزایش سن نیز تغییر اندازه و فرم می دهند. همچنین پوست و بافت سینه ، در این مدت دست خوش تغییر می شود. زیرا حالت الاستیک و ارتجاعی خود را از دست می دهد و یا به طور چشم گیری کاهش پیدا می کند. این سبب می شود تا بسیاری از خانم ها از فرم و اندازه سینه خود ناراضی بوده و حتی با ورزش و رژیم های مختلف به نتیجه مطلوب خود نرسد. بنابراین به دنبال راهی هستند تا بتوانند از شر این سینه ها خلاص شوند. که راحت ترین راه ممکن که به سرعت به نتیجه دلخواه خواهند رسید، جراحی لیفت سینه و کوچک کردن سینه است.

نحوه انجام جراحی جراحی کوچک کردن سینه و لیفت سینه چگونه است؟

با توجه به نیاز بیمار با توجه به فرم سینه برش هایی بر روی سینه زده می شود. در اولین مرحله نوک سینه و هاله قهوه ای رنگ آن برداشته می شود. سپس با توجه به نیاز بیمار، جراحی کوچک کردن سینه و لیفت سینه با برداشتن چربی و پوست اضافی سینه، ادامه پیدا می کند.

در آخر جراح زیبایی سینه، نوک سینه را با کوچک کردن هاله قهوه ای سینه (در صورت نیاز) به اتمام می رساند و بخیه های لازم را به سینه میزند.

بخیه ها در جراحی زیبایی سینه به چه صورت زده می شود؟

برش و بخیه ها معمولا به گونه ای زده می شود تا دیده نشود و یا زیر لباس پوشیده شود. همچنین برش های اصلی در زیر سینه زده می شود تا در دید نباشد.

جای بخیه و برش ها نیز به مرور زمان کم رنگ شده و دیده نمی شود. جراح زیبایی سینه برای آن که جای بخیه و زخم زودتر الیتام یابد، دارو هایی را تجویز و مراقبت هایی را بیان می کنند که می توانید با انجام این مراقبت ها به نتیجه دلخواه خود برسید.

جراحی کوچک کردن سینه و لیفت سینه

مراقبت های بعد از عمل جراحی

دستورالعمل های خاص برای مراقبت های بعد از جراحی سینه توسط هر پزشک متفاوت بیان می شود و با یکدیگر فرق دارد ولی در ادامه به طور کلی به برخی از این مراقبت ها خواهیم پرداخت.

نحوه ی خوابیدن

برای کاهش تورم باید به مدت چند هفته بر روی کمر خوابید و از چند بالش استفاده کرد تا سینه ها سطح بالاتری باشد.

تسکین درد

در صورت نیاز به تسکین درد جراح سینه داروهای خاص توصیه می شود. لطفاً از داروهای مبتنی بر آسپرین خودداری کنید زیرا ممکن است باعث خونریزی شود.

پوشیدن گن مخصوص

بعد از عمل به دلیل برش هایی که در پسوت و عضله ها خورده شده است باید به مدت 4 هفته از سینه بند یا گن مخصوص استفاده شود.

پانسمان

ممکن است بعد از جراحی، سینه ها را بانداژ نمایندو در این صورت باید محل برش ها خشک و تمیز نگه داشته شود. در تعویض و مراقبت از بانداژ باید دقیق بود و از جراح سینه پرسیده شود.

بخیه ها

با توجه به استفاده از نوع نخ بخیه (جذبی یا غیر جذبی) جراح برای مراجعه به مجدد به مطب به بیمار اطلاع می دهد.

استحمام

به مدت 72 ساعت بعد از جراحی سینه نباید استحمام کرد. بعد این بهتر است جایگزین مناسبی به جای دوش گرفتن پیدا شده و انجام شود. هر چه کمتر بر روی زخم ها اب ریخته شود بهتر است.

بازگشت به محل کار

این بسیته به نوع و میزان جراحی سینه متفاوت است. به طور کلی یک الی دو هفته زمان لازم است اما جراح با توجه به شرایط فیزیکی ممکن است این بازه را تغییر دهد.

تورم بعد از عمل

تورم بعد از هر نوع از جراحی سینه بین 3 تا 5 هفته به طول می انجامد.

حساس به لمس

احتمال زیاد به دلیل انجام جراحی بین 2 تا 3 هفته سینه ها به لمس حساس شوند.

بسیاری از خانم ها بعد از شیردهی ، افزایش سن و یا حتی وراثت دارای سینه  های بزرگ و افتاده ای هستند و ظاهر سینه هایشان باعث می شود تا به افسردگی و کاهش اعتماد به نفس مبتلا شوند. در برخی از موارد سینه ها نا متقارن می شوند.برای دریافت وقت مشاوره برای جراحی کوچک کردن سینه و لیفت سینه از خانم دکتر روناک تمدن می توانید با شماره های  36604656- 32517579- 026 تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید از اینستاگرام دکتر تمدن دیدن فرمایید.

زخم و برش

زخمها بعد از عمل حدود شش هفته محکم و صورتی خواهد بود. اینها طی چند ماه بهبود می یابند و محو می شوند. جای زخم تا از بین رفتن کامل یک سال یا یک سال و نیم طول می کشد. در قرار ملاقاتهای بعدی به فرد مشاوره مراقبت از اسکار داده می شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مراقب ها کلیک نمایید.

نتیجه گیری

برای انجام  جراحی کوچک کردن سینه و لیفت سینه به دنبال بهترین جراح زیبایی سینه در کرج باشید تا از میزان عوارض جراحی سینه به مقدار چشم گیری کاهش پیدا کرده و از نتیجه جراحی خود رضایت کامل داشته باشید.

دکتر روناک تمدن

متخصص جراح عمومی و دارای بورد تخصصی، دارای گواهی نامه دوره تکمیلی بیماریهای پستان از مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه شهید بهشتی متمرکز در جراحی های درمانی پستان (تشخیص و نمونه برداری از توده های خوش خیم و بد خیم و جراحی های درمانی)

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
Call Now Button