جراحی زیبایی پلک بالا در کرج

محتوا

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین]

اگر به دنبال زیبایی چهره هستید از چشم ها غافل نشوید. آن ها در حالت سکوت شما نیز سخن می گویند. نافذ بودن چشم ها می تواند دیگر نواقص چهره مثل بینی بزرگ و یا حتی چین و چروک های اطراف چشم را بپوشاند. زمانی که افراد پا به سن می گذارند اولین تغییرات را در چشم ها احساس می کنند. افتادگی پلک و چین و چروک اطراف آن ها از جمله تغییرات شایعی است که به سرعت نمایان می شود. دکتر روناک تمدن جراح پلک در کرج در خصوص شرایط جراحی پلک بالا و مواردی که نیاز است هر فرد بداند، نکاتی را بیان می کنند.

جراحی زیبایی پلک بالا

اما چطور می توان زیبایی چشم ها را حتی در سنین میانسالی برگرداند؟ در حال حاضر روش هایی ابداع شده است که می تواند تمامی آثار گذر زمان را از چهره پاک کند، یکی از این ابداعات جراحی زیبایی پلک بالا و یا جراحی بلفاروپلاستی پلک فوقانی است.

در ادامه این نوشتار بیشتر با این جراحی آشنا خواهید شد:

جراحی بلفاروپلاستی چیست؟

پف بالای چشم ها و یا پوست و چربی اضافه پلک ها عارضه هایی هستند که علاوه بر ایجاد نازیبایی می توانند میدان دید افراد را محدود کرده و در مواقعی تاری دید و ضعیف شدن چشم ها را در پی داشته باشند.

جراحی زیبایی پلک بالا در واقع به منظور حذف پوست و چربی اضافی پلک صورت می گیرد. این جراحی می تواند به طرز شگفت انگیزی سبب تغییر حالت چشم ها شود.

اغلب افرادی که به این عارضه مبتلا هستند با شکایت از خوابآلود و خسته به نظر رسیدن چهره به جراح پلک مراجعه می کنند.

قبل از انجام عمل زیبایی پلک

جراح پلاستیک دستورالعمل های خاصی را در مورد آمادگی برای جراحی به بیمار خود ارائه می دهد از جمله:

 • ترک سیگار
 • داروهایی که باید از مصرف آنها دوری کنید
 • چه زمانی داروهای تجویز شده خود را مصرف کنید
 • تکنیک های مناسب شستشو
 • محدودیت در خوردن و آشامیدن شب قبل از عمل

جراح پلاستیک شما ممکن است از شما بخواهد که قبل از جراحی یک ارزیابی چشم پزشکی داشته باشید تا بینایی و عملکرد تولید اشک شما را ارزیابی کند.

جزئیات روند جراحی بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی را می توان به روش های مختلفی با برش های مختلف انجام داد. مراجعین قبل از اقدام به جراحی ابتدا جلسه ای را تحت عنوان مشاوره قبل از عمل با جراح خود خواهند داشت که در آن درباره روش انجام این جراحی، میزان برش، دوره نقاهت و عوارض احتمالی آن و همچنین هزینه جراحی صحبت خواهند کرد. جراح پلاستیک ارزیابی دقیقی از کل صورت بیمار، از جمله ناحیه ابرو و مدار چشم انجام می دهد و به شما پیشنهاد می دهد که کدام روش برای شما بهتر عمل می کند. بسته به میزان پوست اضافی و سایر عوامل، برش ممکن است روی پوست پلک شما ایجاد شود، این برش ها معمولاً در چین‌ های طبیعی پلک یا در داخل خود پلک پایین ایجاد می شود که باعث می‌ شود جای زخم‌ های برش بعد از بهبودی دیده نشود. در روز جراحی جراح با ایجاد بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضحی جراحی را آغاز خواهد کرد.

روند جراحی بلفاروپلاستی پلک فوقانی به این صورت است که ابتدا نواحی برش پشت پلک مشخص خواهد شد و در مرحله بعد جراح اقدام به برش نواحی کرده و با برداشت چربی های اضافی و پوست آن جراحی را به اتمام می رساند.

لازم به ذکر است که با پیشرفت علوم پزشکی در حال حاضر روشی غیر از جراحی نیز برای زیبا سازی چشم ها وجود دارد که آن بلفاروپلاستی با لیزر است. در این روش دیگر احتیاجی به برش و بخیه نخواهد بود. اما افراد به یاد داشته باشند استفاده از روش جراحی و یا لیزر بنابر تشخیص پزشک و میزان افتادگی پلک است.

دوره نقاهت بعد از جراحی زیبایی پلک

در بیشتر موارد، بیماران معمولاً کمترین ناراحتی را در اطراف برش ‌ها تجربه می ‌کنند که به راحتی با داروهای مسکن قابل کنترل است. تورم و کبودی در پلک و ناحیه گونه شایع است به همین منظور باید سر خود را تا چند روز بعد از جراحی بالا نگه دارید تا تورم به حداقل برسد. همچنین ممکن است متوجه علائم کبودی – تغییر رنگ سیاه و آبی شوید. هم تورم و هم کبودی در عرض یک هفته شروع به ناپدید شدن خواهند کرد.

اکثر بیماران می توانند در عرض 7 تا 10 روز به سر کار بازگردند. دوش گرفتن در چند روز اول بعد از جراحی مجاز است اما فعالیت بدنی شدید تا چند هفته پس از جراحی محدود می شود. علائم جراحی باید در عرض سه هفته پس از عمل کاملاً محو شوند.

جراحی زیبایی پلک در چه مواردی لازم الاجراست؟

از این جراحی می توان برای درمان عارضه های زیر استفاده کرد:

 • پلک هایی که دارای پف هستند.
 • پلک هایی که دارای افتادگی گوشه خارجی چشم هستند.
 • پف پلک تحتاتی چشم
 • افتادگی و مازاد چربی در پلک تحتانی چشم

افرادی که دارای بیماری های تیروئیدی هستند و یا مبتلا به عارضه خشکی چشم هستند. باید از انجام این جراحی امتناع کنند.

این جراحی سن و سال نمی شناسد

اینکه شما در چه سنی به این جراحی نیاز پیدا کنید بستگی به علت افتادگی پلک شما دارد. اگر به صورت مادرزادی دارای افتادگی پلک هستید، این جراحی در سنین پایین نیز برای شما انجام خواهد شد. افرادی که در سنین بالا به علت افتادگی پوست صورت دچار افتادگی پلک ها نیز شده اند، می توانند از این جراحی بهره مند شوند.

چه کسانی کاندید مناسب انجام جراحی زیبایی پلک می باشند؟

همه افراد کاندیدای این انجام این عمل نیستند زیرا در این افراد خطرات ممکن است بیشتر یا متفاوت تر از سایر بیماران باشد. جراح پلاستیک معمولا تمام خطرات و عوارض احتمالی را قبل از جراحی با بیمار خود بررسی می کند. بلفاروپلاستی معمولاً در بیمارستان به صورت جراحی سرپایی انجام می شود. معمولا پزشک بهترین نوع بیهوشی را به شما توصیه می کند، اما می توان از بی حسی موضعی همراه با آرامبخش وریدی یا بیهوشی عمومی استفاده کرد.

بلفاروپلاستی یک عمل محبوب برای مردان و زنان است و بیشتر در افراد 40 تا 70 ساله انجام می شود که پوست اضافی در پلک خود دارند و در نتیجه ظاهری خسته در چهره آنها ایجاد می کند. این روش افتادگی بیش از حد پوست پلک را درمان می‌کند که می‌تواند باعث ایجاد زیرا در برخی افراد ممکن است بینایی را دچار اختلال کند. بلفاروپلاستی را می توان با یک روش عملکردی پلک ترکیب کرد که برای رفع افتادگی جزئی پلک انجام می شود. بلفاروپلاستی پلک پایین می تواند به درمان پفی یا سیاهی زیر چشم کمک کند.

بیهوشی لازم است یا بی حسی موضعی؟

در این باره جراح شما بهترین تصمیم را اتخاذ خواهد کرد. زمانی که بیمار با افتادگی بیش از حد مواجه شده باشد، قطعا زمان جراحی برای برداشت پوست طولانی تر خواهد شد، بنابراین جراح بیهوشی کامل را برای راحتی بیمار انتخاب خواهد کرد. اما اگر آسیب و افتادگی در حد متوسط باشد، جراحی با بی حسی موضعی نیز امکان پذیر است. مضاف بر اینکه روش انجام جراحس که با لیزر باشد یا جراحی تهاجمی در انتخاب نوع بیهوشی موثر خواهد بود.

اگر فرد ضمن انجام جراحی زیبایی بالا بخواهد از دیگر جراحی های زیبایی مثل لیفت ابرو و یا لیفت پیشانی نیز بهره مند شود در نوع بیهوشی تاثیر گذار خواهد بود.

البته درباره معیت این چند جراحی جراح زیبایی پلک تصمیم گیرنده است.

خطرات و عوارض احتمالی جراحی پلک

عوارض ناشی از جراحی رخ نمی دهد اگر …

بلفاروپلاستی اغلب ظاهر ناحیه چشم بیمار را بهبود می ‌بخشد و ظاهری جوان ‌تر و شاداب ‌تر ایجاد می‌کند، اما در هر صورت به عنوان جراحی بزرگ در نظر گرفته می‌شود. قبل از جراحی باید با دقت کافی به انتظارات خاص خود از جراحی فکر کنید و اهداف خود را با جراح پلاستیک خود در میان بگذارید. عوارض ناشی از این عمل نادر است. اما گاهی علاوه بر خطرات مرتبط با بیهوشی، ممکن است متوجه عدم تقارن جزئی پلک های خود شوید. بلفاروپلاستی اغلب ظاهر ناحیه چشم بیمار را بهبود می ‌بخشد و ظاهری جوان ‌تر و شاداب ‌تر ایجاد می‌ کند، اما در هر صورت به عنوان جراحی بزرگ در نظر گرفته می‌ شود. قبل از جراحی باید با دقت کافی به انتظارات خاص خود از جراحی فکر کنید و اهداف خود را با جراح پلاستیک خود در میان بگذارید. عوارض ناشی از این عمل نادر است. اما گاهی علاوه بر خطرات مرتبط با بیهوشی، ممکن است متوجه عدم تقارن جزئی پلک های خود شوید.

همه ما می دانیم جراحی های زیبایی و یا درمانی دارای عوارض هستند که کمترین آن ها عوارض بیهوشی است. این جراحی نیز عوارضی را به دنبال دارد که اگر توسط بهترین جراح بلفاروپلاستی در کرج صورت گیرد بروز آن به حداقل می رسد. البته که مراقبت های بعد از جراحی پلک نیز حائز اهمیت است .

عوارض ناشی از این جراحی عبارت اند از

 • خونریزی چشم
 • عدم بسته شدن کامل چشم ها
 • برگشت پلک به خارج
 • باقی ماندن جای اسکار
 • ایجاد فشار بر اعصاب چشم
 • تورم و سرخی پوست
 • خشکی چشم

بهترین جراح را انتخاب کنید

جراحی بلفاروپلاستی به عنوان جراحی حساس شناخته می شود، چراکه در این جراحی احتمال آسیب به چشم بسیار بالا است. بنابراین برای انجام آن باید به دنیال بهترین جراح پلک بالا در کرج باشید که ضمن برخورداری از دانش و تجربه کافی با آناتومی چشم نیز آشنا است. اگر این جراحی به دست جراحان بی تجربه صورت گیرد نه تنها زیبایی ای راکه به دنبالش هستید به دست نخواهید آورد، بلکه سلامتی چشم ها را نیز به خطر می اندازید.

نتیجه جراحی دائمی نخواهد بود اما …

همانطور که می دانید افتادگی پوست به مرور زمان ایجاد خواهد شد، بنابراین اگر شما بتوانید این افتادگی را با جراحی درمان کنید، قادر به تاثیر گذر زمان بر پوست خود نخواهید بود، اما می توانید روند پیری پوست را با انجام برخی روش های جواسازی پوست به تاخیر اندازید. به طور کلی با گذر چندین سال از جراحی پوست مجددا دچار افتادگی خواهد شد.

دکتر روناک تمدن

متخصص جراح عمومی و دارای بورد تخصصی، دارای گواهی نامه دوره تکمیلی بیماریهای پستان از مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه شهید بهشتی متمرکز در جراحی های درمانی پستان (تشخیص و نمونه برداری از توده های خوش خیم و بد خیم و جراحی های درمانی)

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه
Call Now Button