چه زمانی باید برای تعویض پروتز سینه اقدام کرد؟

محتوا

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین]

پروتز سینه مانند سایر پروتز هایی که در داخل بدن به عنوان زیبایی و یا درمانی قرار می گیرند، عمر مفیدی دارند و بعد از گذشت آن نیاز به ترمیم و تعویض دارند. در برخی از پروتز ها با تزریق و یا بازسازی امکان نگهداری از پروتز ها وجود دارد. ولی پروتز های سینه در صورت پارگی کپسول پروتز ، باید جراحی پروتز سینه انجام شود.

می توانید به توضیحات دکتر روناک تمدن در این خصوص توجه نمایید

جراحی تعویض پروتز سینه

علت تعویض پروتز پستان

معمولا بعد از 10 سال از انجام جراحی پروتز سینه، بیماران باید به طور سالیانه چک آپ شوند. هر سال یک بار سونوگرافی سینه انجام شود تا از سالم بودن پروتز سینه، اطمینان حاصل کنند. چون احتمال پارگی کپسول پروتز سینه بعد از گذشت 10 سال وجود دارد که مواد داخل پروتز به بیرون نفوذ پیدا می کند.

دکتر روناک تمدن جراح پروتز سینه در کرج، در ادامه دلایل انجام این جراحی را بیشتر توضیح خواهند داد.

در صورتی که بعد از گذشت 10 سال و طی سونوگرافی های دوره ای، جراح سینه متوجه تغییر یا ایراداتی در پروتز سینه شود، جراحی تعویض پروتز سینه را انجام می دهد.

گفتن این نکته ضروری است که در بسیاری از موارد این پارگی و باز شدن پروتز سینه اتفاق نیوفتاده است و بیماران بعد از گذشت 15 تا 20 بعد از جراحی پروتز سینه، هیچ مشکلی نداشته اند و با همان پروتز اولیه در حال ادامه فعالیت های خود هستند.

با این حال باید بعد از گذشت 10 سال ، هر سال به طور دوره ای سالم بودن پروتز های سینه چک شود.

سایر علت های جراحی تعویض پروتز سینه

ایجاد حساسیت

در موارد نادر ممکن است یافت سینه افراد به پروتز سینه حساسیت نشان دهد که این حساسیت در یک یا هر دو سینه ممکن است اتفاق بیوفتد.

به همین دلیل است که انتخاب بهترین برند و سازنده پروتز سینه در این نوع از جراحی بسیار مهم است و در کنار آن انتخاب بهترین جراح پروتز سینه بسیار مهم است.

در برخی از مواقع بروز حساسیت به دلیل بیماری ها و توده های سینه ای رخ می دهد که خانم ها معمولا به یکی از انواع کیست های سینه ای مبتلا هستند. با این حال جراحی پروتز سینه در این افراد ممانعتی ندارد.

عدم از رضایت فرم سینه ها

برخی از افراد قبل از جراحی خواستار سایز و اندازه مطلوبی برای پروتز سینه بوده و به توصیه های جراح سینه توجهی نمی کنند. زیرا جراح پروتز سینه بعد از آنالیز های مشخصی این جراحی را انجام می دهد.

سپس این افراد بعد از جراحی و اتمام دوره نقاهت از اندازه (بزرگی یا کوچکی) پروتز سینه ناراضی هستند و می خواهند تا جراحی تعویض پروتز سینه انجام دهند.

عدم توانایی فعالیت های روزانه و ورزشی

در برخی از موارد به دلیل عدم تناسب اندازه پروتز سینه با سایر اعضای بدن، ممکن است افراد در زمان فعالیت های روزانه و ورزشی دچار مشکل شوند و به دلیل بزرگ بودن پروتز ها، محدودیت هایی در حرکت پیدا کرده اند.

بزرگی پروتز سینه بدون در نظر گرفتن تناسب آن با بدن سبب بروز اضافه وزن و ایجاد چالش هایی در زمان فعالیت های ورزشی و یا روزانه می شود، فعالیت هایی مانند دویدن و یا شنا نیز با این نوع از پروتز ها کمی مشکل خواهد بود.

تغییر فرم سینه ها

برخی از افراد به دنبال فرم های طبیعی هستند و باید از پروتز های اشکی در جراحی استفاده کنند ولی به دنبال نیاز های دیگر سایر فرم های پروتزسینه را درخواست می دهند. این سبب می شود تا رضایت کافی از نتیجه جراحی به دنبال نداشته و تقاضای جراحی پروتز سینه نمایند.

در برخی از مواد به دلیل عدم قرینگی سینه ها نیاز به انتخاب دو سایز متفاوت از پروتز و یا انجام برخی از جراحی های مورد نیاز برای سینه است که جراح سینه باید به این نکات توجه کند که در صورت عدم توجه به این موارد ممکن است نیاز به تعویض پروتز ها باشد.

به همین دلیل است که توصیه می شود تا به بهترین جراح زیبایی سینه در کرج مراجعه شود تا از این موارد به دور باشید.

تغییر اندازه پروتز سینه

برخی از افراد به دلیل خواسته های مختلفی که از تناسب اندام خود دارند و به دنبال بهترین بودن هستند، بعد از انجام جراحی پروتز سینه و گذشت چند سال از ای عمل زیبایی سینه، به دنبال تغییر اندازه پروتز بوده و سایز آن را می خواهند تغییر دهند. این امر کاملا شخصی بوده و می توانند بعد از مدتی تغییر سایز در پروتز ها داشته باشند.

تغییر نوع پروتز سینه

در یک دوره ای قرار دادن پروتز های سیلیکونی توسط FDA ممنوع شد و بسیاری از جراحان سینه از پروتز های شور استفاده می کرده اند. بعد از مدتی و با انجام مطالعاتی FDA به این نتیجه رسید که پروتز های سیلیکونی بسیار ایمن بوده و فرم طبیعی تری دارند. به همین دلیل خانم هایی که به دنبال فرم طبیعی بوده و خواستار انجام جراحی پروتز سینه با کپسول های سلیکونی بوده اند نیز درخواست تعویض پروتز سینه می دهند.

تعویض پروتز های پاره شده

پروتز های سیلیکونی دارای مقاوت و دوام بیشتری به نسبت سایر پروتز ها هستند. با این حال در این نوع از پروتز ها امکان پارگی وجود دارد. هر سال که از جراحی پروتز سینه می گذرد، امکان پارگی این نوع از پروتز ها نیز یک درصد افزایش پیدا می کند و بعد از 10 سال نیز ممکن است پارگی رخ دهد.

به دلیل آن که این نوع از پروتز ها دارای محلول های نمکی استریل هستند بعد از خروج از کپسول به بدن آسیبی وارد نمی کنند ولی سینه ها حالتی افتاده پیدا خواهند کرد.

به همین دلیل نیاز است تا جراحی تعویض پروتز سینه انجام شود تا پروتز قبلی برداشته شده و پروتز جدید یا ویژگی های جدید جایگزین شود. در صورتی که بعد از گذشت 10 سال و طی سونوگرافی های دوره ای، بهترین جراح پروتز سینه متوجه تغییر یا ایراداتی در پروتز سینه شود، جراحی تعویض پروتز سینه را انجام می دهد.

با پیشرفت عمل به دلیل آن که از مواد منسجم تری برای ساخت پروتز های سیلیکونی استفاده می شود و بعد از پارگی مواد داخل آن باقی می ماند، باید برای اطمینان از سالم بودن پروتز سینه چک آپ های دوره ای انجام داد.

سخن آخر

انتخاب بهترین جراح پروتز سینه در رسیدن به نتیجه جراحی مطلوب بسیار تاثیر گذار بوده و سبب می شود تا بسیاری از دلایل جراحی تعویض پروتز سینه نیز برطرف شود. زیرا این جراح در زمان جراحی از بهترین برند برای عمل پروتز سینه استفاده می کند.

 

دکتر روناک تمدن

متخصص جراح عمومی و دارای بورد تخصصی، دارای گواهی نامه دوره تکمیلی بیماریهای پستان از مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه شهید بهشتی متمرکز در جراحی های درمانی پستان (تشخیص و نمونه برداری از توده های خوش خیم و بد خیم و جراحی های درمانی)

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button