تزریق چربی به باسن در کرج

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین]

یکی از روش هایی که امروزه مورد استقبال زنان می باشد که سبب می شود علاوه بر تغییر شکل و اندازه باسن لیفت شود، تزریق چربی به باسن است. با انجام این تزریق نیازی به پروتز باسن نیست.

البته انجام بسیاری از تمرینات ورزشی نیز کمک می کند تا باسن فرم بگیرد ولی نیاز به داشتن رژیم غذایی و برنامه ورزشی مناسب و مداوم است.

دکتر روناک تمدن جراح عمومی در خصوص تزریق چربی به باسن که یکی از زیر شاخه های پیکرتراشی محسوب می شود، نکاتی را در ادامه بیان می کند.

تزریق چربی به باسن در کرجتزریق چربی به باسن چیست؟

تزریق چربی به باسن که یکی از روش های لیفت باسن برزیلی است و بدون نیاز به پروتز باسن می توان به نتیجه دلخواه رسید.

برای انجام این کار جراح پیکرتراشی در کرج، بعد از استخراج چربی اضافی از بخش های مختلف بدن مانند شکم، پهلو، ران ها و … با استفاده از تکنیک های مختلف، چربی ها را به باسن تزریق می کند.

اگر این جراحی توسط متخصص ماهر و با تجربه انجام گردد، چربی ها به طور یکنواخت تزریق شده و فرم باسن بعد از مدتی خوب و ماندگار خواهد بود.

نحوه تزریق چربی به باسن به چه صورت است؟

برای تزریق چربی به باسن نیاز است تا مراحلی توسط جراح عمومی انجام شود که عبارتند از :

 • استخراج چربی از بخش های مختلف بدن که دارای حجم چربی اضافی هستند مانند شکم، پهلو و ران ها طی پیکر تراشی برداشته می شود.
 • گذراندن چربی از دستگاهی مخصوص جهت آماده کردن آن برای تزریق
 • انتقال چربی به چند نقطه از باسن که باید برش زده شود. این برش ها بعد از مدتی به طور طبیعی محو شده و مشخص نخواهد بود.

با توجه به این مراحل نیاز است تا فرد بیهوش شود که البته با در نظر گرفتن شرایط فیزیکی فرد ممکن است، جراح از بیحسی موضعی نیز بهره بگیرد.

در زمان انجام تزریق چربی به باسن، میزان حجم چربی تزریقی از میزان مورد نیاز کمی بیشتر است. زیرا بعد از مدتی بخشی از این چربی ها جذب بدن نمی شود و در سایز باسن تاثیر می گذارد.

مزایای تزریق چربی به باسن چیست

افراد به دلایل مختلف ممکن است از فرم باسن خود ناراضی باشند و یا فرم باسن از نظر اسکلتی و یا ذخیره چربی به گونه ای باشد که تناسب اندام را تحت تاثیر قرار می دهد. در این میان افرادی هستند که علارغم داشتن رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی مناسب از فرم باسن خود ناراضی هستند.

تزریق چربی به باسن می تواند این موارد را برطرف کرده و تناسب اندام را بهبود ببخشد. در ادامه در خصوص برخی از مزایای تزریق چربی به باسن بیشتر توضیح داده خواهد شد. سایر مزایا عبارتند از:

 • شکل دهی باسن و قسمت پایینی بدن
 • ایجاد تعادل و تناسب اندام بین بالا تنه و پایین تنه
 • نتیجه طبیعی به نسبت جراحی پروتز باسن
 • پیشگیری از افتادگی باسن با افزایش سن
 • کاهش ریسک عفونت به نسبت سایر روش های جراحی لیفت باسن
 • کاهش مدت زمان نقاهت و بهبودی به نسبت جراحی پروتز باسن
 • عدم نیاز به ماندن در بیمارستان بعد از تزریق
ییشتر بخوانید
موثرترین روش جوانسازی پوست با تزریق چربی

کاندیدای مناسب برای تزریق چربی به باسن چه افرادی هستند؟

برای انجام هر جراحی  این نکته را دانست که انتظار از نتیجه آن باید معقول باشد و تزریق چربی به باسن یکی از این جراحی ها محسوب می شود. به همین دلیل این جراحی کاندید های خود را داشته و افرادی که دارای شرایط زیر هستند،  کاندیدای مناسب برای تزریق چربی به باسن به شمار می روند.

 • افرادی که نمی خواهند جراحی پروتز باسن انجام دهند.
 • افرادی که پوست باسن حالت ارتجاعی خود را حفظ کرده و سالم است.
 • افرادی که دارای حجم چربی مناسب و مورد نیاز برای تزریق را دارند.
 • افرادی که بتوانند به مدت چند هفته بر روی باسن خود ننشینند.
 • افرادی دخانیات و مشروبات الکی مصرف نمی کنند.
 • افرادی که بین 25 تا 55 سال سن دارند.

افرادی که دارای بیماری های زمینه ای نبوده و در صورت ابتلا به هر یک از این بیماری ها باید با مشورت پزشک متخصص جراحی انجام شود.

هزینه تزریق چربی به باسن در کرج

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به باسن

برای رسیدن به نتیجه مطلوب بعد از تزریق چربی، باید مراقبت هایی را انجام داد. به همین دلیل اولین نکته برای انجام این جراحی انتخاب یک پزشک ماهر و متخصص است که باید تمامی موارد را قبل، حین و بعد از جراحی نیز مد نظر داشته باشد.

بعد از تزریق چربی به باسن، احساس درد کمی طبیعی است . به همین دلیل جراح داروی مسکن را تجویز می کند تا این درد ها قابل کنترل باشد.

علاوه بر این بعد از اتمام جراحی به منظور رسیدن به نتیجه مطلوب باید به مدت 2 هفته بر روی باسن نباید نشسته شده و یا دراز کشیده شود.

البته این مدت زمان با توجه به شرایط بیمار ممکن است کمی متغیر باشد. در زمان استراحت باید به پهلو خوابیده و از توالت فرنگی استفاده شود.

با این حال بعد از گذشت 8 هفته از تزریق چربی فرد می تواند به فعالیت های روزمره خود باز گردد.

یکی از روش هایی که امروزه مورد استقبال زنان می باشد که سبب می شود علاوه بر تغییر شکل و اندازه باسن لیفت شود، تزریق چربی به باسن است. با انجام این تزریق نیازی به پروتز باسن نیست. برای انجام تزریق چربی به باسن می توانید به خانم دکترروناک تمدن مراجعه نمایید. برای دریافت وقت مشاوره می توانید با شماره های  36604656- 32517579- 026 تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید از اینستاگرام دکتر تمدن دیدن فرمایید.

آیا تزریق چربی به باسن عوارض دارد؟

هر جراحی با توجه میزان گستردگی کاری که انجام داده می شود، عوارضی را به همراه دارد. این عوارض در صورت انتخاب جراح ماهر نیز کاهش چشم گیری پیدا خواهد کرد. با این وجود تزریق چربی به باسن به دلیل آن که از مواد خارجی و مصنوعی استفاده نمی شود، عوارضی مانند عفونت را به همراه نخواهد داشت. با این حال شایع ترین عوارض شامل :

به هر حال، این جراحی نیز مشابه هر جراحی زیبایی دیگری عوارض خاص خود را دارد. خصوصا اگر توسط یک جراح ماهر انجام نشده باشد. با این وجود عوارضی که از این جراحی گزارش شده است، به نسبت سایر روش‌ها بسیار کمتر است.

ییشتر بخوانید
موثرترین روش جوانسازی پوست با تزریق چربی

که شامل :

 • کبودی
 • عدم تقارن
 • تورم
 • درد
 • عفونت در ناحیه درمانی

با این حال با توجه به این که نیاز به جراحی نیست پس احتمال آسیب به بافت های عصبی پا ها بسیار کم است.

نکته پایانی

برای انجام تزریق چربی به باسن توصیه می شود تا بهترین جراح را انتخاب نمایید تا نتیجه مطلوب را در نظر گرفته شده است.

دکتر روناک تمدن

متخصص جراح عمومی و دارای بورد تخصصی، دارای گواهی نامه دوره تکمیلی بیماریهای پستان از مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه شهید بهشتی متمرکز در جراحی های درمانی پستان (تشخیص و نمونه برداری از توده های خوش خیم و بد خیم و جراحی های درمانی)

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button