تزریق بوتاکس در کرج

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین]

هنگامی که اخم می کنیم یا می خندیم خطوطی در دور چشم ها،  پیشانی و دور لب صورت مشاهده می شود، با تکرار این حرکات و بر اثر گذشت زمان این خطوط بر روی پوست صورت ماندگار می شوند.بوتاکس همان سم بوتولیسم است. سم بوتولیسم اگر مقداری به درون ماهیچه تزریق شود، فعالیت آن را کم می کند، موجب فلج سلولهای ناحیه شده و خطوط  بر روی صورت به وجود آمده را از بین می برد. با تزریق بوتاکس پوست جوان تر به نظر می رسد و چین و چروک های پوست کمتر به نظر می رسد. در این مقاله از سایت دکتر تمدن درباره تزریق بوتاکس بیشتر می خوانید:

تزریق بوتاکس یکی از روش های کم خطر و غیرتهاجمی برای از بین بردن چین و چروک های پوست به شمار می رود و در سال 2016، بیش از 4.5 میلیون نفر با استفاده از بوتاکس چین و چروک های پوست خود را برطرف نمودند.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس به صورت

طبق تاییدیه وزارت بهداشت آمریکا و البته ایران استفاده از بوتاکس برای کاهش خطوط خفیف صورت به منظور جوانسازی صورت استفاده می شود.

موارد استفاده از بوتاکس چیست؟

از بوتاکس برای سه هدف عمده استفاده می شود که شامل کنترل اسپاسم، کاهش تعریق برخی از اعضای بدن و بهبود زیبایی.

بوتاکس به منظور برطرف کردن موقتی برخی از خطوط خفیف صورت مانند خط اخم، خطوط اطراف چشم و زیر چشم نیز استفاده می شود.

بوتاکس های آرایشی به عنوان پرکننده های پوستی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. توصیه می شود برای انجام جوانسازی صورت و تزریق بوتاکس به جراح ماموپلاستی مراجعه نمایید تا با معاینه روش های مناسب برای شما تعیین و تشخیص داده شود. به طور کلی تزریق بوتاکس دو مزیت در زیبایی و سلامت پوست دارند:

 •  رفع چین و چروک و زیبایی مانند رفع خطوط پیشانی، رفع چین و چروک های کنار چشم، رفع خطوط خنده، بالا بردن نوک بینی، بالا بردن ابروها، کاهش خطوط و چین های گردن و رفع خطوط ابرو
 • درمان برخی از مشکلات جسمی مانند میگرن و سردردهای مزمن، تعریق زیاد، نامتقارن بودن صورت، تکرر ادرار و اسکارهای دردناک

چگونه بوتاکس کار می کند؟

ماده بوتاکس با اثر گذاشتن برروی  بلاک ایمپالس، موجب کم شدن حرکات عضلات و ماهیچه ها می شود. درواقع هنگامی که فرد بوتاکس ررا تزریق می کند، ماده بوتاکس با فلج کردن بافت ها و عضلات دور چشم مانع از منقبض شدن آنها می شود و با کاهش حرکات پوست ناحیه مورد نظر، کم کم صاف می شود و خط های افقی پیشانی منقبض می شوند.

برای تزریق ببوتاکس، کافیست فردتحت بی حسی موضعی قرار بگیرد. این کار حدود ده دقیقه زمان می برد. ماندگاری این روش بین 3 تا 6 ماه طول می کشد. البته در طول این مدت لازم است مراقبت های کافی را انجام داد. نتایج حاصل از اینکار را در طول چند روز از سه روز تا یک هفته می توانید ببنید و تا 2 الی 3 هفته کامل می شود. در صورتی که از ادامه درمان منصرف شوید قسمت های بوتاکس شده، به تدریج به وضعیت اولیه خود باز می گردند.

ییشتر بخوانید
لیپوساکشن چیست

انواع بوتاکس

امروزه معمولا از بوتاکس های کره ای در برند های مختلف مانند Dermatox، Neuronox و Canitox که در این 3 برند از بوتاکس های معروف دو مورد اول نتایج بهتری را نشان داده و طرفداران خود را در ایران پیدا کرده است.

نوع دیگر بوتاکس هایی که خانم دکتر روناک تمدن معمولا برای مراجعه کنندگان محترم و کاندید های جوانسازی صورت و دست توصیه می کنند، Masport می باشد که تولید ایران می باشد. این نوع از بوتاکس تاییدیه وزارت بهداشت را داراست و کمی از بوتاکس های کرده ای گران تر می باشد زیرا کیفیت و ماندگاری بهتری دارد. همچنین این نوع از بوتاکس ها هیچ گونه عارضه ای را به همراه ندارد.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای تزریق بوتاکس محسوب می شوند؟

افرادی که چین و چروک های خفیف و کوچک در اطراف دهان خود دارند و بیشتر به چشم می آیند کاندیدای خوبی برای عمل تزریق بوتاکس هستند. نکته مهمی که در بوتاکس باید به آن توجه کنید، عمق چین و چروک ها هستند اگر در حالت استراحت کردن چین و چروک ها عمیق دیده می شوند بهتر است از انجام این عمل صرفنظر کنید.

علاوه بر عمق چین و چروک ها باید به موارد دیگری توجه داشت که ادامه خواهیم گفت:

 • فرد باید از سلامت عمومی برخوردار باشد و از نظر سلامتی مشکلی نداشته باشد، بیماری هایی مانند آسیب های عضلانی یا عصبی و برخی از بیماری های خودایمنی مانع از عمکلرد صحیح ماده بوتاکس در بدن می شوند.
 • نکته مهم دیگر سلامت پوست در محل تزریق بوتاکس است. هنگام بوتاکس پوست نباید عفونت یا تبخال داشته باشد.
عکس عمل بلفاروپلاستی

بهترین سن برای تزریق بوتاکس چه سنی است؟

برای تزریق بوتاکس نمی توان سن قطعی را بیان کرد، زیرا برخی از افراد معتقدند وقت مناسب برای اینکار دوران میانسالی و بعد از درست شدن چین و چروک های صورت است، در حالی که در کشورهای پیشرفته بسیاری از نوجوانان در سنین 18 تا 20 ساله از بوتاکس استفاده می کنند تا با فلج کردن ماهیچه های صورت مانع از پیر شدن آنها شوند اگر چه چنین چیزی را نمی توان به همه پیشنهاد داد زیرا با چنین کاری، حرکات عضلات صورت را از سنین خیلی پایین، کند می کنند و مستعد آتروفی یا ضعف عضلانی می شوند. با کم کار کردن چنین عضلات، حجم صورت کوچکتر شده و سبب می شود چهره پیرتر به نظر برسد.  زنان تا اواخر سی سالگی می توانند با مصرف کرم های مخصوص، روند پیر شدن پوست را به تاخیر بیندازند ولی در دهه 50 سالگی بسیاری از چین  و چروک ها عمیق می شوند و نمی توان به سادگی با دارو و پمادها درمان کرد. تزریق بوتاکس انتخاب اکثر زنان در این سن برای جوان تر کردن چهره و زیباتر شدن می باشد.

تعیین نقاط مورد نظر در صورت برای تزریق بوتاکس

پزشک در جلسه اول از مراجعه کننده درخواست می کند که با اجرای حرکاتی مانند اخم کردن یا لبخند زدن، عضلات صورت خود را حرکت دهند تا نقاط مناسب برای تزریق بوتاکس مشخص شوند. نقاط متداول برای تزریق بوتاکس، شامل موارد زیر است:

 • چین و چروک پیشانی  (10 تا 30 واحد بوتاکس)
 • منطقه بین دو ابرو (10 تا 25 واحد بوتاکس)
 • چروک های ناحیه بالای ابرو (2 تا 5 واحد بوتاکس در هر یک طرف)
 • چروک دور چشم (5 تا 15 واحد بوتاکس در یک طرف)
 • چین و چروک روی بینی (5 تا 10 واحد بوتاکس در یک طرف)
 • چروک دور دهان (3 تا 6 واحد بوتاکس در یک طرف)
 • چین و چروک چانه (2 تا 6 واحد بوتاکس)
ییشتر بخوانید
از جراحی لیفت سینه چه می دانید؟

مقدار بوتاکس مورد نیاز برای هر فرد متفاوت است و پزشک بنا به تشخیص خود برای حصول بهترین نتیجه، مقدار مناسب را تعیین می کند.

جوانسازی صورت یکی از اقداماتی است که بسیاری از خانم ها به منظور  شادابی و جوانی صورتشان انجام می دهند یکی از اقداماتی که امروزه انجام می شود تزریق بوتاکس می باشد. برای دریافت مشاوره می توانید به خانم دکتر تمدن مراجعه نمایید. برای دریافت وقت مشاوره می توانید با شماره ٠٩٠٥٧١٦٩٣٩٧ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید از اینستاگرام دکتر تمدن دیدن فرمایید.

دیگر برند مورد استفاده دکتر روناک تمدن نیز بوتاکس انگلیسی با برند Dysport می باشد. این نوع از بوتاکس علاوه بر مصرف در حوزه ی زیبایی مانند جوانسازی صورت و دست نیز درمان دارویی مانند درمان برخی از بیماری ها شامل فیشر آنال یا همان فیشر مقعد، درمان تعریق زیاد زیر بغل  و یا کف دست و درمان میگرن دارد.

محل تزریق بوتاکس

محل تزریق بوتاکس در صورت شامل ناحیه پیشانی یعنی خطوط افقی که بر روی پیشانی می افتد ناحیه تزریق می باشد. ناحیه بعدی خط اخم می باشد که بین دو ابرو را شامل می شود و خط های پنجه کلاغی که خطوط گوشه چشم شامل همین بخش است نیز  تزریق بوتاکس انجام می شود.

برای صورت فقط آن بخش از داخلی چشم که روی بینی می باشد می توان تزریق بوتاکس انجام داد و بسیار منطقه ی خوبی است.

در مابقی بخش های صورت مانند خط خنده که از پره بینی تا کنار لب ادامه دارد، بوتاکس زیاد برای این بخش ها مفید نیست و حتی توصیه می شود که استفاده نشود. برای این بخش های صورت می توان تزریق ژل و چربی نیز مفید تر است و بهتر نتیجه می دهد.

دکتر روناک تمدن

متخصص جراح عمومی و دارای بورد تخصصی، دارای گواهی نامه دوره تکمیلی بیماریهای پستان از مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه شهید بهشتی متمرکز در جراحی های درمانی پستان (تشخیص و نمونه برداری از توده های خوش خیم و بد خیم و جراحی های درمانی)

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
Call Now Button