(026)32 51 75 79 - 09057169397
کرج، عظیمیه، میدان مهران، جنب بانک مسکن، ساختمان میلاد ، طبقه 2، واحد 6

شیردهی بعد از جراحی پروتز سینه خطرناک است؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین]

 

اگر قصد انجام عمل جراحی پروتز سینه را دارید بهتر است اطلاعاتی در این باره کسب کنید تا مشکلاتی برای تان ایجاد نشود. شاید این سوال برای تان ایجاد شود که آیا وجود پروتز در سینه بر روند شیر دهی تاثیر می گذارد؟

پروتز سینه

در پاسخ به این به منایع مختلف و معتبری سر زدیم همگی حکایت از ان دارند که با وجود پروتز در سینه شیر دهی ممکن می شود، زیرا عمل پروتز سینه به مجرای شیر دهی آسیبی وارد نمی کند و پروتز در قسمتی که مرتبط با رگ های شیری نیست کار گذاشته می شود و هم چنین نشت از پروتز های سیلیکونی بر شیر مادر تا حد چشم گیری کاهش یافته است و خبر خوب این است که این عمل هیچ خللی در شیر دهی وارد نمی کند و می توانید با اطمینان کامل اقدام به عمل جراحی پروتز سینه کنید.

دکتر روناک تمدن جراح سینه در کرج در ادامه توضیحات بیشتری در خصوص تاثیر پروتز سینه بر شیردهی را توضیح خواهند داد.

تاثیر پروتز سینه بر شیر دهی

پروتز سینه ممکن است از مقدار شیر مادر بکاهد و این یکی از تاثیرات آن محسوب می شود که در ادامه بیشتر در خصوص آن بحث خواهیم کرد، میزان این آسیب پذیری به عوامل زیر وابسته است:

 1. محل برش خورده در سینه: محل برش زده شده برای کار گذاری پروتز در سینه ممکن است به غدد شیر دهی و لنفاوی لطمه ای وارد کند اگر این برش از نواحی نوک و هاله ی سینه باشد می تواند در اعصاب حسی نوک سینه هم تاثیر بگذارد. این آسیب با قطع شدن رشته ای عصبی که مسئول تولید و ترشح هومورن شیر دهی مربوط می شود.
 2. محل جای گیری پروتز در سینه: محل مورد نظر برای کار گذاری پروتز ها در سینه بسیار مهم است زیرا ممکن است در صورت نا مناسب بودن موقعیت آن ها به غدد شیر دهی فشاری وارد شود و روند شیر با اختلال رو به رو شود و یا میزان شیر مادر کاهش یابد.
 3. عوارض حاصله از کارگذاشتن پروتز سینه مانند التهاب و تورم ممکن است بر تولید شیر مادر تاثیر بگذارد.
 4. عملکرد بافت سینه: هر زمانی که عمل های زیبایی در ناحیه پستان انجام می شود، بافت های سینه ممکن است در کارکرد خود خللی ایجاد کنند و در نتیجه ی آن بر پروسه شیر دهی تاثیر می گذارد.
 5. بعضی از خانم ها بنا به شرایط فیزیکی و روحی که دارند ممکن است بافت سینه ای حساسی داشته باشند و با کار گذاشتن پروتز این حساسیت دو چندان شود و همین امر موجب می شود عمل شیر دهی به سختی انجام شود.
 6. همین طور پروتز ها می توانند در مقدار ترشح شیر از سینه موثر باشند و تولید شیر را نا منظم کنند، در صورتی که تورم ایجاد شده بعد از جراحی پروتز سینه بر این تولید شیر تاثیر بگذارد باید با مشورت و هماهنگی پزشک، پروتز برداشته شود تا بیش از این به بافت و عملکرد سینه آسیبی وارد نکرده است.
بارداری و جراحی کوچک کردن سینه

تمامی موارد ذکر شده در صورتی امکان پذیر است که نقصی در عمل جراحی وجود داشته باشد. با انتخاب بهترین جراح پروتز سینه در کرج و برند مناسب، از میزان این عوارض کاسته می شود.

راه کار های جلوگیری از مشکلات شیردهی بعد از عمل پروتز سینه

 • در مورد قصد بارداری مجدد و شیر دهی با جراح صحبت کنید تا بتوانید بهترین و جدید ترین متد های جراحی را برای شما به کار ببرند تا از عوارض این عمل در امان بمانید.
 • می توانید با دوشیدن شیر خود تا حدی از دشواری شیر دهی بعد از پروتز سینه بکاهید.
 • از بهترین نوع پروتز سینه موجود در بازار استفاده کنید.

نکاتی مهم در خصوص شیر دهی پس از پروتز سینه

 • از شما می خواهیم پس از مطالعه مقاله پیش رو با پزشک و جراح پروتز سینه مشورت کنید و در خصوص این عمل با وی صحبت کنید و از مراقبت های قبل و مراقبت های بعد از جراحی سینه با خبر شوید و هر کدام از آن ها را به خوبی انجام دهید تا عوارضی از این عمل متوجه شما نشود.
 • پزشک می تواند راه کار های بر افزایش شیر مادر و مدیریت درد بعد از عمل، به شما ارائه دهد.
 • می توانید مدتی پس از زایمان خود که نوراد خود را تا حدودی با شیر خود رشد داده اید با مکمل های غذایی خوب تغذیه کنید و نگران کمبود شیر خود نباشید.
 • در انتخاب بهترین جراح پروتز سینه در کرج دقت کنید زیرا نتایج حاصله از عمل منوط به تبحر و تجربه جراح است، در غیر صورت متحمل خسارات زیادی می شوید و حتی سلامتی و زیبایی تان نیز مورد تهدید جدی قرار می گیرد. می توانید برای دست یابی به جراح پروتز سینه خوب در کرج تحقیقات فراوانی از جمله وب گردی در سایت های معتبر پزشکان و پرس و جو از بیماران سابق وی که تجربه چنین عملی را داشته اند، کمک بگیرید.

پروتز در قسمتی که مرتبط با رگ های شیری نیست کار گذاشته می شود و هم چنین نشت از پروتز های سیلیکونی بر شیر مادر تا حد چشم گیری کاهش یافته است و خبر خوب این است که این عمل هیچ خللی در شیر دهی وارد نمی کند و می توانید با اطمینان کامل اقدام به عمل جراحی پروتز سینه کنید.

هزینه عمل پروتز سینه

معمولاٌ هزینه های عمل پروتز سینه به موارد زیر مربوط می شود:

 • میزان دستمزد جراح
 • هزینه ویزیت پزشک و تعداد جلسات مراجعه به آن
 • نوع بیمارستان محل انجام عمل جراحی (دولتی یا خصوصی بودن آن)
 • میزان کمیت و کیفیت دستگاه و تجهیزات موجود در اتاق عمل بیمارستان
 • هزینه خریداری پروتز های سینه
 • نوع و کیفیت پروتز سینه
 • هزینه دریافت دارو بیهوشی

نتیجه گیری

یک مادر همیشه به فکر سلامت فرزند خود است حال اگر فرزند دلبندش در نوزادی از شیر محروم گردد می تواند بار روانی برای مادر به همراه داشته باشد، عمل بزرگ کننده سینه نیز از جهتی می توان تاثیرات مثبتی مانند افزایش اعتماد به نفس و تناسب اندام و زیبایی برای خانم ها به ارمغان بیاورد و از جهتی هم ممکن در اثر بروز خطا تاثیرات منفی بر جای بگذارد

دکتر روناک تمدن

متخصص جراح عمومی و دارای بورد تخصصی، دارای گواهی نامه دوره تکمیلی بیماریهای پستان از مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه شهید بهشتی متمرکز در جراحی های درمانی پستان (تشخیص و نمونه برداری از توده های خوش خیم و بد خیم و جراحی های درمانی)

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button