(026)32 51 75 79 - 09057169397
کرج، عظیمیه، میدان مهران، جنب بانک مسکن، ساختمان میلاد ، طبقه 2، واحد 6

آیا با مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی آشنا هستید؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین]

بعد از آن که بهترین جراح زیبایی شکم در کرج را یافته و جراحی ابدومینوپلاستی شکم و یا همان جراحی زیبایی شکم را انجام دادید، باید اقداماتی را بعد از جراحی انجام دهید تا از نتیجه جراحی خود لذت برده و رضایت کامل را از این جراحی داشته باشید. در ادامه دکتر روناک تمدن جراح زیبایی شکم در کرج، مراقبت های لازم بعد از ابدومینوپلاستی را بیان می کنند. اولین قدم و مهم ترین قدم برای مراقبت های بعد از جراحی کوچک کردن شکم، این است که مراجعه های دوره ای به مطب جراح زیبایی شکم خود را جدی گرفته و انجام دهید.

ابدومینوپلاستی

جلسه اول ویزیت جراح بین 5 الی 7 روز و جلسه بعدی بین 10 الی 14 روز بعد از عمل زیبایی شکم می باشد. تعداد جلسات معاینه و بررسی بیمار به وضعیت فرد در زمان جراحی و بعد از آن بستگی دارد. این جلسات صرفا به منظور

بررسی شرایط فیزیکی و سلامت بیمار است ولی باید مورد توجه قرار گیرد.

چه علائمی سبب می شود تا بعد از جراحی ابدومینوپلاستی به جراح مراجعه شود؟

ممکن است برخی از عوارض بعد از جراحی بروز کند که مراجعه بیمار را به جراح ضروری می کند. برخی از این عوارض عبارتند از :

 • خونریزی از محل عمل
 • بروز کبودی و قرمزی های غیر منطقی در ناحیه جراحی شده
 • درد در ناحیه جراحی
 • بروز عفونت در محل جراحی و بخیه ها
 • خروج ترشحات چرک آلود از زخم ها و بخیه ها

تعویض پانسمان های محل جراحی

از مهم ترین مراقبت هایی که باید بعد از جراحی زیبایی شکم انجام داد، تعویض پانسمان های قرار داده شده روی زخم است. در صورتی که قادر به انجام این کار نمی باشید، بهتر است که جراح زیبایی شکم و یا فردی متخصص این کار را انجام دهد.
ولی در صورتی که می خواهید پانسمان را تعویض نمایید، ابتدا محل جراحی را با سرم شستشو یا بتادین استریل نمایید، سپس با گاز و گاز استریل محل زخم را ببندید.
در صورتی که پانسمان هایی که بر روی برش ها قرار دارد ، خیس می شود، باید به طور مرتب و گاها 3 الی 4 بار در روز تعویض گردد.

برای کاهش تورم وکبودی محل جراحی چه باید کرد؟

جراح قبل و بعد از جراحی زیبایی شکم، اقداماتی را بیان می کن تا به کاهش تورم و کبودی های بعد از جراحی کمک شود.

در ادامه دکتر روناک تمدن جراح زیبایی شکم در کرج، مواردی که برای کاهش این عوارض کاملا طبیعی بعد از جراحی لازم است را بیان می کند.

 • در صورتی که بعد از جراحی فشار خون مطلوبی را دارید، مصرف آناناس و آب کرفس توصیه می شود.
 • به منظور کاهش خونریزی تا دو الی سه هفته بعد از جراحی زیبای شکم از مصرف برخی از دارو ها مانند آسپرین، ایبوبروفن و ایندومتاسین باید خودداری کرد.
 • این دارو ها باید از دوهفته قبل از جراحی نیز متوقف شود.
 • استفاده از مشروابت الکی از 2 الی 3 هفته قبل از جراحی زیبایی شکم تا همین مدت زمان بعد از جراحی نیز ممنوع است. زیرا باعث بروز خونریزی حین و بعد از جراحی می شود.
 • از مصرف دخانیات و قلیان نیز در این مدت زمان باید خودداری کرد زیرا باعث کاهش گردش خون و بروز بیماری های جدی پوستی می شود.

از سر گیری فعالیت های ورزشی و روزانه از چه زمانی مقدور است؟

در افرادی که دارای حجم زیادی از چربی بوده اند و میزان زیادی پوست و چربی از شکم برداشته شده است، به دلیل جمع کردن عضلات شکم از داخل، انجام فعالیت های ورزشی و سنگین نیز تا دو ماه بعد از جراحی زیبایی شکم ممنوع است.
ولی میتوانند فعالیت های عادی و روزانه خود را از 1 الی2 هفته بعد از جراحی زیبایی شکم شروع نمایند. با این حال حدود 3 هفته رانندگی کردن نیز ممنوع است.

ابدومینوپلاستی

نحوه استراحت کردن و خوابیدن بعد از جراحی زیبایی شکم

 • به مدت 2 هفته بعد از جراحی زیبایی شکم، بهتر است که زیر سر از چند بالش استفاده شود و پاها از ناحیه ران ها به داخل شکم جمع شود.
 • تا بهبودی کامل خوابیدن روی شکم ممنوع است.
 • خوابیدن به پهلو ها با پاهای جمع ایرادی ندارد.
 • به مدت دو هفته در زمان راه رفتن، باید حالتی خمیده داشت. از فشار وارد کردن به بخیه ها باید خودداری کرد.

لباس پوشیدن بعد از جراحی زیبایی شکم چگونه است؟

تا زمانی که فرد دارای پاسنمان است باید از لباس های گشاد استفاده شود..

باید گن های مخصوص بعد از جراحی زیبایی شکم پوشیده شود تا از تورم و کبودی های بعد از جراحی کاسته و شکم را در حالت جدید خود نگه دارد.

رژیم غذایی بعد از جراحی زیبایی شکم چگونه است؟

بعد از به هوش آمدن کامل بیمار و در صورت نداشتن حالت تهوع، استفاده از مایعات، آب میوه تازه و میوه تازه ایرادی ندارد. خوردن خورراکی ها و غذاهای سبک بعد از جراحی مانند سوپ بلامانع است.
از یک الی دو روز بعد از جراحی زیبایی شکم، می توانید رژیم غذایی عادی خود را شروع کرده ولی به یاد داشته باشید که باید رژیم غذایی سالم و ورزش را بعد از جراحی زیبایی شکم حفظ نمایید تا نتیجه جراحی دائمی باشد.

برای انجام ابدومینوپلاستی انتخاب یک جراح زبردست و ماهر می تواند بسیار کمک کننده باشد. برای دریافت مشاوره و دریافت زمان جراحی در خصوص جراحی زیبایی شکم می توانید به خانم دکتر تمدن مراجعه نمایید.

بهترین زمان استحمام بعد از جراحی شکم چه زمانی است؟

دکتر روناک تمدن جراح زیبایی شکم در خصوص این سوال این گونه پاسخ می دهند که تا قبل از کشیدن درن ها رفتن به حمام ممنوع است و ممکن است حدود 5 الی 7 روز بعد از جراحی این کار صورت گیرد. ولی شستن سر و سایر بخش های بدن بالامانع است.
بعد از آن که جراح زیبایی شکم در کرج، درن ها را کشید، باید بین یک الی سه روز زمان بدهید تا جای برش های درن ها بهبود پیدا کند، سپس استحمام کنید.

استفاده از گن مخصوص اجباری است؟

تا سه ماه بعد از جراحی ابدومینوپلاستی، باید گن مخصوص را پوشید. زیرا عضلات شکم را در موقعیت صحیح خود حفظ می کند و باعث کاهش تورم می شود.

سخن آخر

انجام دقیق مراقبت های بعد از جراحی زیبایی شکم، باعث می شود تا دوره نقاهت کوتاه تر شده و نتیجه رضایت بخشی برای فرد بماند. زیرا در صورت رعایت این موارد نتیجه جراحی زیبایی شکم دائمی خواهد بود.

دکتر روناک تمدن

متخصص جراح عمومی و دارای بورد تخصصی، دارای گواهی نامه دوره تکمیلی بیماریهای پستان از مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه شهید بهشتی متمرکز در جراحی های درمانی پستان (تشخیص و نمونه برداری از توده های خوش خیم و بد خیم و جراحی های درمانی)

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button