(026)32 51 75 79 - 09057169397
کرج، عظیمیه، میدان مهران، جنب بانک مسکن، ساختمان میلاد ، طبقه 2، واحد 6

پروتز سینه در کرج

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین]

پروتز سینه از جمله روش های جراحی سینه است که همان طور که از نامش پیداست با قرارگیری پروتز (ایمپلنت) در سینه همراه می باشد. هدف از انجام این جراحی، افزایش اندازه و سایز سینه ها و فرم دهی بهتر سینه می باشد.

یکی از سوالات مهمی که از جراح پلاستیک و زیبایی پرسیده می شود این است که سینه ها را تا چه میزان می توان با پروتز بزرگ نمود؟

دکتر روناک تمدن به عنوان جراح زیبایی توضیحاتی را در خصوص جراحی پروتز سینه و بزرگ کردن سینه با پروتز سینه در ادامه در اختیارتان خواهند گذاشت.
برای بزرگ کردن سینه با پروتز سینه نیز مولفه های مختلف و متفاوتی در پاسخ به این سوال باید در نظر گرفت . یعنی فقط به یک عامل بستگی ندارد .

جراحی پروتز سینه

پروتز سینه ها سلیکون های گرد مانند و یا اشکی هستند که آب نمکی و یا سیلیکونی هستند. پس در خصوص میزان امنیت و عوارض نیز می توان گفت کمترین میزان عوارض که بسیار نادر است را دارند.
جراح زیبایی سینه می تواند از این پروتز ها در پشت و یا جلوی عضله سینه به منظور بزرگ کردن سایز سینه استفاده نماید. که انتخاب محل پروتز سینه با نظر جراح پلاستیک و بعد از بررسی های بافت و عضله سینه انجام می شود.

عوامل مختلف در بزرگ کردن سینه با پروتز سینه

مواردی مانند وضعیت و قوام پوست، میزان ترک های پوستی، میزان کشش و الاستیک پوست و بافت سینه بسیار مهم است.
همچنین قد و وزن بیمار، عرض شانه ها و اندازه دور قفسه سینه نیز از مواردی است که باید در زمان انتخاب انداز سایز پروتز های سینه در نظر گرفت.

این مولفه ها بسیار در اندازه سایز سینه و پروتز سینه بسیار مهم است.
به طور مثال بیماری که دارای دور قفسه سینه باریکی است قطعا نمی تواند از پروتز های خیلی بزرگ که دارای قطر های زیاد است استفاده نماید. در این صورت از دو طرف قفسه سینه این پروتز ها بیرون زده می شود.

انواع پروتز سینه

پروتزهای سیلیکونی

این نوع پروتزها از ژل سیلیکون پر شده اند، لبه های موج دار کمتری دارند و به همین خاطر، ظاهر طبیعی تری به سینه ها می دهند و بسیاری از بیماران طرفدار این نوع پروتزها هستند. این نوع پروتز عمدتا برای خانم های بالای 22 سال استفاده می شود. در صورتی که پروتز سیلیکونی دچار پارگی و نشت شود، از بین نمی رود و ژل درون پروتز باقی می ماند.

پروتزهای سالینی

این نوع پروتزها همان طور که از نامشان پیداست از محلول سالین پر شده اند و از آن جایی که لبه های موج داری دارند، از زیر پوست مشخص می شوند. در صورتی که این نوع پروتز دچار نشت و پارگی شود، پروتز از بین می رود و مایع درون آن جذب بدن خواهد شد. 

دلایل انجام جراحی پروتز سینه

برخی دلایلی که بیماران خواهان انجام جراحی پروتز سینه هستند، عبارتند از:

سایز و فرم سینه

یکی از شایع ترین دلایل انجام جراحی پروتر سینه، این است که خانم ها خواهان افزایش سایز و حجم سینه های خود هستند. علاوه بر حجم دهی، این شیوه جراحی به رفع نامتقارن بودن سینه ها و فرم دهی بهتر سینه ها نیز کمک می کند.

بعد از بارداری

بعد از بارداری و شیردهی، بسیاری از خانم ها از افتادگی و کاهش حجم سینه های خود شکایت می کنند. در چنین شرایطی، جراحی پروتز سینه به بهبود زیبایی سینه و اعتماد به نفس خانم ها کمک می کند. در صورتی که میزان افتادگی سینه ها زیاد باشد، جراحی لیفت سینه (ماستوپکسی) به همراه و یا بدون استفاده از پروتز، از سوی پزشک توصیه می شود.

چه کسانی می توانند پروتز سینه انجام دهند؟

توضیحات خانم دکتر روناک تمدن در این رابطه

علاوه بر بزرگ شدن سینه ها چه مواردی در جراحی پروتز سینه بسیار مهم است؟

تقارن بهتری را برای سینه توسط جراحی پروتز سینه فراهم شود تا بهتر و زیبا تر به نظر برسد
کمک می کند از موارد و لباس های خاص برای فرم دهی به سینه ها جلوگیری شود.

جراحی پروتز سینه (بزرگ کردن سینه) چه مزایایی دارد؟

 • عزت نفس را بهبود بخشید.
 • تناسب اندام را بهبود می بخشد.
 • برخی از موارد بهداشتی را بهبود می بخشد.
 • می توان با لیفت سینه و پروتز سینه زیبایی را به سینه ها باز گرداند.

بعد از ماستکتومی

ماستکتومی و برداشتن سینه ها اثرات منفی جسمانی و روانی را برای فرد به همراه دارد. این در حالی است که برخی خانم ها با شرایط جدید خود کنار می آیند اما برخی دیگر به دنبال جراحی پروتز سینه هستند تا فرم و اندازه سینه هایشان به حالت قبل برگردد.

یکی از نکات جالب در خصوص مزایای این شیوه جراحی این است که پروتز سینه باعث می شود تا هارمونی و تناسب بیشتری میان سینه و سایر قسمت های بدن برقرار شود.

نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که پروتز سینه تنها به فرم دهی بهتر سینه کمک می کند و تاثیری بر روی افتادگی سینه ها نمی گذارد. خانم هایی که از افتاده بودن سینه های خود ناراضی هستند، جراحی لیفت سینه به آن ها پیشنهاد می شود.

اقدامات و آمادگی قبل از جراحی پروتز سینه

یکی از نکات مهم پیش از تصمیم به انجام جراحی پروتز سینه، انتخاب جراح پلاستیک ماهر است. در طول جلسات مشاوره، موارد زیر مورد بررسی قرار می گیرد:

 • اهداف و خواسته های بیمار از انجام جراحی
 • انجام معاینات فیزیکی و بالینی
 • بررسی جوانب مختلف جراحی، خطرات احتمالی، مزایا و معایب محل ایجاد برش ها، اندازه پروتز و موارد این چنینی
 • نکات و مراقبت های دوره نقاهت جراحی

در طول جلسات مشاوره، پزشک به بررسی سوابق پزشکی بیمار و معاینه فیزیکی سینه و بافت آن می پردازد تا با توجه به خواسته بیمار، بهترین تکنیک و برش را در نظر بگیرد.

از بیمار خواسته می شود قبل از عمل، یک سری نکات و مراقبت ها را رعایت کند، از جمله:

 • کنار گذاشتن سیگار و دخانیات، به منظور تسریع روند بهبودی بعد از جراحی
 • قطع مصرف داروهایی که احتمال خونریزی را افزایش می دهند، مانند آسپیرین، ژلوفن و ناپروکسن
 • نخوردن و نیاشامیدن مواد غذایی شش تا هشت ساعت قبل از جراحی
 • شست و شوی سینه ها قبل از جراحی

روند جراحی پروتز سینه

پیش از جراحی، مواردی مانند اندازه و سایز دلخواه و اهداف بیمار مشخص می شود و پزشک با توجه به این موارد، بهترین انواع پروتز سینه و محل دقیق برش ها را در نظر خواهد گرفت. برش های جراحی پروتز سینه، در یکی از نواحی زیر زده خواهد شد:

 • زیر بغل
 • اطراف هاله قهوه ای رنگ دور سینه
 • زیر سینه (چین های سینه)

محل دقیق ایجاد برش ها بر روی پوست علامت زده می شود. کیسه ای جهت جدا کردن بافت سینه از ماهیچه های قفسه سینه و به منظور قرارگیری پروتز ایجاد می شود. محل قرارگیری پروتز به صورت زیر است:

 • زیر ماهیچه های سینه ای بزرگ، که ظاهر طبیعی تری به سینه ها می دهد، اما دوره نقاهت طولانی تری را به همراه دارد
 • پشت بافت سینه و بالای ماهیچه های سینه ای

بعد از این که جراح از قرارگیری پروتز در جای مناسب اطمینان می یابد، برش ها بخیه زده می شوند و پانسمان بر روی بخیه ها قرار می گیرد.

اقدامات لازم برای جراحی بزرگ کردن سینه

باید قبل از جراحی پروتز سینه نیز آزمایشات لازم انجام شود همچنین بررسی های فیزیکی نیز باید جراح زیبایی سینه انجام دهد تا بتواند بهترین تصمیم در خصوص جراحی زیبایی سینه بگیرد.
زیرا در برخی از مواقع نیز فقط افراد به لیفت سینه احتیاج دارند و پروتز سینه نیز نیازی نیست و یا برعکس.
همچنین باید در خصوص تمامی بیماری ها و دارو های مصرفی، حساسیت های دارویی و غذایی باید با جراح زیبایی سینه خود صحبت کرده و اطلاعات کافی را نیز در اختیار جراح بگذارد تا بتواند بهترین تصمیم برای جراحی پروتز سینه را بگیرد.
زیرا انتخاب افراد به عنوان کاندید جراحی پروتز سینه و بزرگ کردن سینه نیز به این موارد بستگی دارد.

دوره نقاهت و بهبودی جراحی پروتز سینه

مراقبت های بعد از جراحی سینه شامل موارد زیر است:

 • طول دوره نقاهت جراحی پروتز سینه در حدود چهار تا شش هفته است و این بازه زمانی به محل قرارگیری پروتز بستگی دارد.
 • در برخی موارد، بیمار طی یکی دو روز اول، از درد شکایت می کند که با مصرف داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک تسکین می یابد.
 • تورم و التهاب در سینه ها بعد از عمل کاملا طبیعی است، که به مرور از میزان تورم کاسته می شود.
 • بسیاری از بیماران چند روز بعد از جراحی می توانند بیرون بروند. اما انجام فعالیت های سنگین مانند خم و راست شدن و یا ورزش کرن تقریبا به مدت شش هفته ممنوع می باشد.
 • توصیه می شود بیمار تا بهبودی کامل، از رانندگی کردن خودداری کند.
 • در خصوص تاثیر پروتز بر شیردهی باید بگوییم، این جراحی هیچ گونه محدودیت و مشکلی برای شیردهی ایجاد نمی کند. با این حال، خانم هایی که قصد بارداری و شیردهی در آینده دارند، باید این موضوع را با پزشک در میان بگذارند.

نتایج جراحی پروتز سینه

بیمار بلافاصله بعد از جراحی پروتز سینه، متوجه تغییر ر اندازه و سایز سینه های خود خواهد شد. با این که بعد از جراحی، سینه  ها متورم هستند. از جمله مزایای این جراحی می توان به جوانسازی و زیبایی ظاهری سینه ها اشاره کرد.

دکتر روناک تمدن

متخصص جراح عمومی و دارای بورد تخصصی، دارای گواهی نامه دوره تکمیلی بیماریهای پستان از مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه شهید بهشتی متمرکز در جراحی های درمانی پستان (تشخیص و نمونه برداری از توده های خوش خیم و بد خیم و جراحی های درمانی)

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه
Call Now Button