(026)32 51 75 79 - 09057169397
کرج، عظیمیه، میدان مهران، جنب بانک مسکن، ساختمان میلاد ، طبقه 2، واحد 6

از جراحی لیفت سینه چه می دانید؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین]

داشتن سینه های بالا کشیده و جذاب همیشه در داشتن یک تناسب اندام ایده آل موثر است. به همین دلیل بسیاری از خانم ها در دنیا پس از زایمان و یا بالا رفتن سن، برای آنکه بتوانند زیبایی و جذابیت را به اندام خود بازگردانند، به سراغ انجام جراحی های مختلفی می روند. یکی از این جراحی ها، جراحی لیفت سینه است. جراحی لیفت سینه با نام ماستوپکسی نیز شناخته می شود و در اصل یک پروسه جراحی زیبایی است که بافت های آسیب دیده را از سینه خارج می کند و منجر به بالا رفتن و زیباتر شدن فرم سینه ها می شود. افرادی که اقدام به لیفت سینه می نمایند پس از مدت زمان کوتاهی می توانند شاهد تغییرات موثری که بر روی فرم بدن و سینه های آنها رخ داده است باشند. 

طبق آماری که از کشورهای مختلف دریافت شده است، بیش از 70 درصد خانم ها در دنیا پس از افزایش سن به سراغ انجام جراحی های پلاستیک مختلف از جمله جراحی لیفت سینه می روند. تا بتوانند زیبایی و جذابیت جوانی خود را مجددا به دست آورند. در اصل این جراحی برای برخی از خانم ها می تواند ضروری باشد و آنها را از بروز مشکلات زیادی دور کند. اما بیشترین هدفی که خانم ها برای انجام جراحی لیفت سینه دارند، دست یافتن به زیبایی بیشتر و جوانسازی ظاهر سینه ها است. تا بالا رفتن سینه های آنها منجر به تناسب اندام در بدنشان شود. 

افرادی که می خواهند برای بالا بردن و خوش فرم کردن سینه ها عمل لیفت سینه انجام دهند می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر این مطلب را بخوانند. با از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست، سینه ها دچار افتادگی می شوند. با استفاده از عمل لیفت سینه می توانید سینه های خود را خوش فرم و زیبا کنید. عمل لیفت سینه مناسب افراد با سینه هایی کوچک و افتاده است. سینه ها در اندازه های مختلف از طریق لیفت بالا کشیده می شوند اما این روش برای افراد با سینه های بزرگ زیاد دوام نخواهد داشت. لیفت سینه موجب بالا رفتن سینه ها و کم شدن هاله اطراف نوک سینه می شود. همچنین می توانید با استفاده از این روش سینه های کوچکی را که ممکن است در اثر زایمان حجم خود را از دست داده باشد را حجیم کنید. 

عوامل موثر در انجام جراحی لیفت سینه 

تمام خانم ها قادر نیستند در طول زندگی خود اقدام به انجام جراحی زیبایی و لیفت سینه نمایند. مگر دلایلی منجر شده باشد که زیبایی ظاهری و سلامت اندام آنها به خطر افتد. از جمله مهم ترین دلایلی که منجر می شود تا شخصی کاندید مناسب برای انجام جراحی لیفت سینه باشد، می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • وراثت
 • حاملگی
 • جاذبه زمین
 • شیردهی
 • افزایش سن
 • کاهش وزن یا افزایش وزن

پزشکان متخصص پیش از آنکه به بیماران خود توصیه کنند اقدام به جراحی لیفت نمایند، ابتدا بدن آنها را مورد بررسی قرار می دهند. در صورتی که خانمی شرایط لازم برای انجام جراحی سینه را داشته باشد می تواند کاندید مناسب برای انجام این جراحی به شمار رود. البته لازم به ذکر است که جراحی لیفت بسته به برخی ویژگی ها در بدن خانم ها متفاوت است.

مثلا اگر موقعیت قرار گیری هاله اطراف سینه و سایز سینه ها با یکدیگر متفاوت باشد، نیاز به انجام یک نوع تکنیک برای جراحی سینه خواهد بود. در حالی که اگر سایز سینه ها و ظاهر آنها با یکدیگر متفاوت باشند نیز ممکن است نوع جراحی سینه را دچار تغییر نماید. خانم هایی که از سینه های آویزان برخوردار هستند و کیفیت بافت پوست آنها پایین است نیز می توانند کاندید مناسبی برای انجام جراحی لیفت سینه به شمار روند. 

عمل لیفت سینه

کاندیدای مناسب جراحی لیفت سینه

یکی از سوالات بسیاری مهمی که توسط بیماران مطرح می شود این است که چه کسانی باید عمل لیفت سینه انجام دهند؟

جراحی لیفت سینه از جمله جراحی هایی است که باعث افزایش حجم و فرم بهتر سینه ها می شود. افرادی که خواهان انجام این جراحی هستند، باید از لحظ بدنی در شرایط خوبی به سر ببرند، سیگاری نباشند، به وزن بدنی ایده آلی رسیده باشند و مهم تر از همه این که انتظارات منطقی و واقع بینانه ای از نتیجه جراحی داشته باشند.

در کل، خانم هایی که شرایط زیر را دارند می توانند از مزایای جراحی لیفت سینه بهره مند شوند:

 • خواهان سینه های سفت و گرد هستند
 • از افتاده بودن سینه های خود ناراضی هستند
 • اندازه سینه هایشان با هم یکی نیست
 • نوک سینه افتاده ای دارند
 • زنانی که در اثر بارداری و شیر دهی سینه های آن ها دچار ترک خوردگی و کاهش حجم شده اند می توانند از این روش برای بالا بردن و سفت کردن سینه ها استفاده کنند.

نکته مهمی که در این جا باید به آن اشاره کنیم این است که عمل لیفت سینه کمکی به بزرگ شدن سینه نمی کند و خانم هایی که خواهان افزایش سایز سینه هستند، باید به دنبال جراحی پروتز سینه باشند. همچنین اگر قصد بارداری مجدد دارید بهتر است عمل لیفت سینه ها را عقب بیاندازید زیرا دوران بارداری موجب کشش پوست سینه هاشده و در صورت انجام لیفت سینه نتیجه آن از بین می رود.

لیفت سینه به چه منظور انجام می شود؟

با لیفت سینه می توانید سینه های خود را گردترکنید تا بخش بالایی آن پرتر به نظر برسد. لیفت سینه برای موارد زیر انجام می شود:
• بالابردن سینه ها
• گرد کردن سینه ها
• بالا بردن نوک سینه
• کم کردن اندازه هاله اطراف نوک سینه

اگر شما سینه هایی بزرگ و افتاده ای دارید یا نوک آن ها به سمت پایین قرار دارد می توانید با انجام لیفت سینه آن ها را بالا کشیده و سفت کنید.

رایج ترین روش های جراحی سینه

روش های زیادی وجود دارد که می تواند به زیبایی و تناسب اندام کمک کند. از میان این روش ها متداول ترین آنها را باید لیفتینگ هلالی، لیفتینگ گرد و لیفتینگ لنگری بیان کنیم. خانم هایی که از سینه کوچکی برخوردار هستند معمولا با انجام روش جراحی لیفتینگ هلالی می توانند به راحتی اقدام به فرم دهی سینه های خود نمایند. 

البته این روش جراحی سینه برای افرادی که دارای بیماری های زمینه ای هستند نیز مناسب است. از سوی دیگر این تکنیک جای زخم ها را بر روی بدن کم کرده و منجر می شود تا بیمار بتواند با کمترین عوارض لیفت سینه انجام دهد. از سوی دیگر روش لیفتینگ گرد سینه است که این تکنیک برای افرادی به کار برده می شود که تمایل دارند سینه های خود را سفت کنند. 

خانم هایی که تمایل دارند در کنار لیفت سینه های خود از پروتز سینه استفاده کنند نیز می توانند از روش جراحی لیفتینگ گرد سینه استفاده کنند. در نهایت نیز باید به روش لیفتینگ لنگری سینه ها اشاره کنیم.

در این روش جراحی بیشترین برش بر روی بدن ایجاد می شود و بیشتر زنانی اقدام به جراحی لیفت لنگری می نمایند که دچار افتادگی شدید سینه شده باشند. این روش جراحی از قدیمی ترین روش های جراحی لیفت سینه به شمار می رود و زخم های آن نیز بزرگ است. به همین دلیل امروزه افراد کمی اقدام به انجام این روش درمانی برای بالا بردن فرم سینه های خود می کنند. 

عمل لیفت سینه از پر طرفدارترین روش های جراحی زیبایی سینه است. برای دریافت مشاوره می توانید به خانم دکتر تمدن مراجعه نمایید. برای دریافت وقت مشاوره می توانید با شماره های  ٠٩٠٥٧١٦٩٣٩٧ تماس حاصل نمایید. 

اقدامات و مراقبت های قبل از لیفت سینه

یکی از نکات مهم قبل از انجام لیفت سینه، انتخاب بهترین جراح لیفت سینه در این زمینه و شرکت در جلسات مشاوره می باشد. در طول این جلسات، پزشک به بررسی و معاینه کامل بافت سینه و سوابق پزشکی بیمار خود می پردازد.

یک سری نکات و مراقبت ها از سوی پزشک در اختیار بیمار قرار می گیرد، مواردی از قبیل:

 • قطع مصرف آسپیرین، داروهای حاوی آسپیرین و ژلوفن که احتمال خونریزی را افزایش می دهند
 • کنار گذاشتن سیگار و دخانیات به دلیل نیکوتین موجود در آن و به تاخیر افتادن روند بهبودی

روند جراحی لیفت سینه

در صورتی که میزان افتادگی سینه ها کم باشد، تنها یک برش اطراف نوک سینه زده می شود و مقداری از سایز هاله قهوه ای رنگ دور نوک سینه کاسته می شود.

اما در خانم هایی که میزان افتادگی سینه هایشان زیاد است، برشی زیر چین های طبیعی پوست زده می شود تا پوست اضافی برداشته شود و علاوه بر لیفت سینه، به فرم دهی بهتر سینه نیز کمک شود. برش های زده شده در این قسمت، به سرعت بهبود می یابند و میزان کمی اسکار بر جای خواهد ماند.

عمل همزمان لیفت و پروتز سینه نیز انجام می شود. بسیاری از خانم ها از حجم کم قسمت بالای سینه خود به دلیل بارداری، شیردهی و یا کاهش وزن ناراضی هستند. در چنین شرایطی، قرار دادن پروتز در قسمت بالای سینه، باعث می شود سینه پر به نظر برسد.

به طور کلی می توان گفت برش های جراحی لیفت سینه در سه ناحیه زیر زده می شوند:

 • اطراف هاله قهوه ای رنگ دور سینه ها
 • از هاله قهوه ای رنگ به سمت پایین و تا چین های زیر سینه
 • به صورت افقی و در امتداد چین های سینه

در پایان برش ها بخیه زده می شوند و پانسمانی بر روی سینه ها قرار می گیرد.

 

اقدامات و لازم بعد از جراحی لیفت سینه

مهم ترین فاکتوری که می تواند زیبایی و سلامت سینه ها را برای انسان به همراه داشته باشد، توجه به مراقبت های قبل و بعد از جراحی لیفت سینه است. خانم هایی که تمامی مراقبت های بعد از جراحی سینه را در نظر می گیرند و دوران نقاهت بعد از لیفت خوبی دارند، معمولا به بهترین شکل ممکن نتیجه بعد از جراحی را بر روی بدن خود مشاهده می کنند. 

از جمله نکات و مراقبت های لازم بعد از جراحی سینه باید به آن توجه شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پس از عمل لیفت سینه باید در خانه استراحت کنید و کارهای سنگین انجام ندهید. ممکن است پس از عمل لیفت سینه درد داشته باشید که برای درد می توانید از دارو استفاده کنید. یک هفته پس از عمل باید به پزشک مراجعه کنید تا بخیه ها کشیده شود. در هفته های اول ممکن است سینه های شما متورم و کبود باشد که پس از گذشت 1 الی 3 ماه این حالت رفع می شود.
 • تورم سینه ها بعد از جراحی کاملا طبیعی است، جای نگرانی وجود ندارد و بعد از گذشت چند هفته از جراحی محو خواهد شد.
 • در صورتی که میزان درد برای بیمار قابل تحمل نباشد، می توان از داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک مصرف کرد.
 • بسیاری از بیماران بعد از گذشت یک تا دو هفته می توانند به محل کار خود برگردند که این بازه زمانی به شرایط جسمانی، نوع کار و عمل بیمار بستگی دارد. توصیه می شود بیمار یک هفته را کامل در منزل استراحت کند.
 • انجام فعالیت هایی مانند خم و راست شدن، بلند کردن اجسام سنگین و ورزش به مدت حداقل شش هفته ممنوع است. توجه داشته باشید در طول سپری شدن دوره نقاهت، نباید هیچ گونه فشاری به سینه ها وارد شود.
 • برقراری رابطه جنسی به مدت حداقل یک تا دو هفته ممنوع است.
 • در خصوص کشیدن بخیه ها باید بگوییم برخی بخیه ها خود به خود جذب می شوند، در غیر این صورت بیمار باید یک هفته بعد جهت کشیدن بخیه ها به پزشک مراجعه کند.
 • استفاده از داروهای مناسب برای سرعت بخشیدن به روند بهبود محل زخم و جلوگیری از بروز عفونت در بدن
 • مراجعه به جراح برای انجام معاینه بعد از جراحی لیفت
 • مراقبت از سینه ها بعد از جراحی و نحوه آن
 • رعایت تمام نکاتی که برای سلامت عمومی شخص بعد از جراحی مهم است.

در صورتی که شخصی تمامی این موارد را رعایت کند، می توانند به نتیجه مطلوب بعد از جراحی لیفت سینه دست یابد. بیمارانی که مراقبت های بعد و قبل از جراحی لیفت سینه را به درستی انجام نمی دهند، نمی توانند بعد از جراحی به نتیجه دلخواه خود دست یابند. لازم است بیمار بعد از جراحی تا دو هفته به هیچ عنوان از دخانیات مصرف نکند زیرا این مسئله می تواند روند بهبود محل زخم را به تاخیر اندازد. 

از سوی دیگر به خاطر داشته باشید که قبل و بعد از جراحی سینه، حتما به پزشک مراجعه کنید تا آزمایش های لازم برای کسب نتیجه مطلوب از جراحی بر روی شما صورت پذیرد. در غیر این صورت ممکن است به نتیجه مطلوب بعد از جراحی سینه دست نیابید. 

لیفت سینه با چه مشکلاتی همراه است؟

لیفت سینه مانند دیگر جراحی ها دارای ریسک هایی است اما این روش به ندرت با مشکل مواجه می شود. پس از عمل لیفت سینه کبودی و تورم روی سینه ها به وجود می آید که موقتی است. پس از عمل لیفت سینه نباید تا شش ماه اقدام به بارداری شود و اگر خانوم ها تصمیم به بارداری دارند باید آن را عقب بیاندازند. پس از لیفت سینه باید 24 ساعت استراحت کنید و این عمل با کمی درد همراه است که با استفاده از مسکن برطرف می شود. البته مصرف مسکن و دارو های دیگر باید طبق تجویز پزشک انجام شود.

لیفت سینه همان طور که از نامش پیداست، با تغییر فرم و کشیدن سینه به سمت بالا، به جوانسازی سینه ها کمک می کند. میزان افتادگی سینه ها و خواسته بیمار از جمله عواملی هستند که بر نتیجه این جراحی تاثیر می گذارند.

خانم هایی که از افتاده بودن سینه های خود ناراضی هستند می توانند تحت این جراحی قرار بگیرند. افتاگی سینه ها می تواند به دلیل بالا رفتن سن، کاهش وزن، بارداری و یا شیردهی باشد. هر گونه عاملی که باعث کشیده شدن پوست سینه شود، مانند تغییر سایز سینه، تغییرات وزن و یا حتی نیروی گرانش، در افتادگی سینه ها به سمت پایین دخیل می باشند.

خانم هایی که احساس می کنند یکی از سینه هایشان نسبت به دیگری پایین تر است نیز می توانند از مزایای جراحی لیفت سینه بهره مند شوند.

نتایج جراحی لیفت سینه

بیمار بلافاصله بعد از جراحی لیفت سینه متوجه تغییرات در سینه خود می شود، با این که هم چنان به دلیل متورم بودن سینه ها نتایج اصلی این جراحی مشخص نمی باشد. ممکن است بیمار بعد از جراحی متوجه کوچک شدن سینه های خود شود حتی اگر جراحی کوچک کردن سینه ها انجام نشده باشد. اما در نهایت، شاهد سفت و گرد شدن سینه ها خواهیم بود. داشتن رژیم غذایی سالم و متعادل و وزن بدنی ایده آل، به بیماران و بعد از جراحی توصیه می شود.

نکته ای که در پایان باید به آن اشاره کنیم این است که نتایج این جراحی دائمی نیست. به مرور زمان و با بالا رفتن سن، از میزان الاستیسیته پوست کم می شود و سینه حالت افتاده ای پیدا خواهد کرد به خصوص در خانم هایی که سینه بزرگی دارند. اما با انجام این جراحی، افتادگی سینه ها به اندازه قبل نخواهد بود.

در صورت داشتن هر گونه سوال در نحوه انجام عمل لیفت سینه و مراقبت های بعد از آن می توانید از طریق لینک زیر پاسخ خود را در این خصوص بیابید.

دکتر روناک تمدن

متخصص جراح عمومی و دارای بورد تخصصی، دارای گواهی نامه دوره تکمیلی بیماریهای پستان از مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه شهید بهشتی متمرکز در جراحی های درمانی پستان (تشخیص و نمونه برداری از توده های خوش خیم و بد خیم و جراحی های درمانی)

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۱۳ دقیقه
Call Now Button