لیپوماتیک در کرج

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین]

لیپوماتیک، راز طلایی اندام زیبا داشتن

پیکرتراشی از مجموعه روش های تهاجمی و غیرتهاجمی تشکیل شده است، که به کمک آنها می توان بدن را خوش فرم و زیبا کرد. لیپوماتیک یکی از روش های غیرتهاجمی پیکرتراشی است که حجم زیادی ازبافت چربی را با کمترین درد و ورم از بدن تخلیه می کند.

روش هایی مانند ساکشن و لیپولیزر اگر چه از تکنیک های قدیمی لاغری و پیکرتراشی به شمار می روند، ولی با بیهوشی عمومی بیمار، درد بیشتر، لاغری کمتر و خونریزی بیشتر همراه است.


افراد زیر برای عمل لیپوماتیک، کاندیدا های خوبی هستند و در صورت انجام عمل لیپوماتیک نتایج خیلی خوب و قابل قبولی دریافت می‌کنند.

عموم افراد بالای 18 سال می توانند تحت عمل لیپوماتیک باشند. ولی بهترین موارد ایده آل، اشخاصی که اضافه وزن کمی دارند یا اصلا دارای اضافه وزن نیستند. علاوه بر این اگر قصد دارید وزن خود را کاهش دهید بهتر است این کار را قبل از عمل لیپوماتییک کنید. هم چنین پس از عمل پوست جمع می شود و باید خاصیت ارتجاعی پوست در نظر گرفته شود. جالب است بدانید زنانی که باردار هستند نیز کاندید مناسبی برای لیپوماتیک هستند به شرطی که حداقل 3 ماه پس از زایمان برای عمل اقدام کنند. با اینکه لیپوماتیک روش مطمئن برای لاغری است ولی توجه داشته باشید برای پیشگیری از عوارض کم آن، به بهترین پزشک لیپوماتیک مراجعه کنید و از راهنمایی ها و تخصص او بهره مند شوید.

در لیپوماتیک چه اتفاقی می افتد؟

پزشک ابتدا در ناحیه مورد نظر سوراخی به طول 2 تا 5 میلی متر ایجاد می کند و از طریق سوراخ های ایجاد شده دستگاه کانولا را وارد ناحیه دارای چربی می کند.

دستگاه کانولا بافت چربی را توسط امواج فراصوت تخریب می کند. در این مرحله پزشک، ماده مخصوصی برای بی حسی موضعی و جلوگیری از خونریزی وارد ناحیه چربی می کند. در نهایت سلول های تجزیه شده چربی و مایع بی حسی، از بدن خارج می گردد.

البته در این روش چون حرارت و گرما تولید نمی شود خطر سوختگی پوست وجود ندارد. در عمل لیپوماتیک پوشیدن گن های مخصوص حائز اهمیت است زیرا با تخلیه چربی های زیر پوستی، بافت پوست در فضای بسته گن، کم کم جمع و سفت می شود. دو هفته پس از عمل، برای زیبا شدن پوست بهتر است هر روز به مدت 15 دقیقه در زیر آب گرم ماساژ داده شود.   


دستگاه لیپوماتیک

دستگاه لیپوماتیک، از دستگاه های برتر لیپولیز در جهان است که برای اولین بار به دست یک جراح آلمانی ساخته شد. این دستگاه به دلیل دارا بودن کمپرسور هوای فشرده، پیوند بین سلول های چربی را در هم می شکند. با تجزیه سلول های چربی به کمک کانولا مایعی تولید می شود که به طور کامل از بدن تخلیه می شود. کانولا میله ای منعطف است که با حرکات سه بعدی خود به کمک هوای فشرده، امواج را به سلول های چربی ارسال می کند.


مزایای لیپوماتیک

 • در لیپوماتیک ضخامت بافت چربی زیر پوست در همه قسمت های ناحیه مورد نظر یکسان است.
 • دوران نقاهت در لیپواتیک کوتاه تر از ساکشن و لیزر لیپولیز است و معمولا حدود دو هفته طول می کشد. در حالی که انواع روش های دیگر پیکرتراشی، حداقل بیش از 3 ماه طول می کشد تا فرد دوران بهبودی را سپری کند.
 • بیمار در روش لیپوماتیک به بیهوشی عمومی نیاز ندارد و تنها بی حسی موضعی برای مکش چربی های زیرپوستی لازم است. البته بیمار در تمام مدت جراحی دردی احساس نمی کند. برخلاف روش های دیگر پیکرتراشی بیمار حتی اگر عمل جراحی با بی حسی موضعی انجام شود، احساس درد می کند و باید از داروهای خواب آور و مسکن استفاده کند.
 • ترشحات آبکی و تورم در لیپوماتیک نسبت به سایر روش های دیگر کمتر است و معمولا دو روز طول می کشد.
 • در عمل لیپوماتیک برش های کمتری بر روی بدن بیمار صورت می گیرد و در نتیجه میزان افتادگی پوست هم کم خواهد بود.
ییشتر بخوانید
مراقبت های بعد از جراحی لیفت بازو

عوارض لیپوماتیک

 • گرچه ریسک عفونت در لیپوماتیک کم است ولی احتمال دارد ناحیه مورد عمل، عفونت کند. برای جلوگیری از عفونت بهتر است با پزشک لیپوماتیک خود، صحبت کنید و عمل را در بیمارستان کاملا استریل شده انجام دهید. محیط بسیار تمیزو ابزارها و تجهیزات کاملا ضدعفونی شده از جمله مواردی است که باید آنها را دقت کنید.
 • برخی از داروها مانند آسپیرین و داروهای رقیق کننده خون خونریزی و کبودی پس از عمل را افزایش می دهند، در صورتی که این داروها را مصرف می کنید باید از مدتی قبل از لیپوماتیک قطع شود. قبل از جراحی به جراح لیپوماتیک خود درباره نوع داروهای مصرفی اطلاع دهید.
 • افرادی که چاق هستند و دارای حجم زیادی از چربی در ناحیه موردنظر خود دارند، برای رسیدن به سایز دلخواه خود عمل لیپوماتیک را باید طی چند جلسه انجام دهند. این کار با هدف جلوگیری از آمبولی خون انجام می شود.
اینفوگرافیک لیپوماتیک

اقدامات قبل از عمل لیپوماتیک

لازم قبل از عمل لیپوماتیک یک سری اصول را رعایت کرد؛ برای گرفتن نتیجه بهتر باید نکات زیر را مورد توجه قرار داد:

 • قبل از جراحی لازم است که به پزشک خود درباره  بیماری‌هایی مانند دیابت فشار خون بالا و بیماری‌های اطلاع دهید.
 • در زمان جراحی،  آزمایش های خونی توصیه شده پزشک جراح را حتما انجام دهید تا به مشکلات و پیامدهای احتمالی در زمان عمل، پیش نیاید.
 • آسپیرین از دو روز قبل از عمل مصرف نکنید
 • قبل از عمل جراحی خود میزان تغییرات لازم و سطح انتظارات خود از جراحی لیپوماتیک با پزشک خود صحبت کنید.
 • قبل از عمل شکم خود را خالی نگه دارید.
 • همچنین یک ماه پس از عمل و دو روز قبل از جراحی، از کشیدن سیگار را تا می‌تواند خودداری کنید.

عمل لیپوماتیک پهلو

عکس لیپوماتیک پهلو

بهترین راه برای از بین بردن چربی های پهلو عمل لیپوماتیک پهلو است. چربی های قسمت پهلو به گونه ای است که با ورزش کردن های پی در پی نمی توان به راحتی از بین برد. چربی های قسمت پهلو بدترین قسمت بدن است که شکل و ظاهر ناخوشایندی به آن می بخشد.زایمان ها، نداشتن رژیم غذایی سالم و تحرک باعث می گردد پهلوها به بخش عمده ذخیره چربی های بدن تبدیل شوند. درواقع سختترین و مقاوم ترین لایه های چربی را در محل شکم و پهلو می توان یافت. پوست در چنین قسمت هایی دچار کشیدگی بیش از حد و شلی می شود.

پس از عمل لیپوماتیک پهلو، می توانید بدون ماندن در بیمارستان، گن مخصوص را پوشیده و به خانه بازگردید. ولی 2 تا 4 هفته از انجام فعالیت های سنگین و سخت پرهیز کنید. پس از گذشت 2 تا 3 هفته، کبودی و تورم برطرف می شود. در نهایت پس از سپری شدن 2 الی 3 ماه می توانید اندازه و شکل واقعی پهلوی خود را ببینید.

در لیپوماتیک پهلو، بعد از تزریق بی حسی موضعی، برش های کوچکی بر روی پهلوها ایجاد می گردد تا لوله کانولا وارد بدن شود و سلول های چربی بدون آسیب رساندن به بافت های هم جوار از بدن خارج می شود.

عمل لیپوماتیک شکم

بیشترین شکایت از چاقی موضعی بدن، ناحیه شکم است. چربی هایی که در ناحیه شکم جمع شده اند نه تنها موجب زشتی و افتادگی شکم می شوند بلکه سلامتی کلی انسان را به خطر می اندازند و حتی اعتماد به نفس او را تحت تاثیر قرار دهد.

داشتن چربی های اضافی در ناحیه گردن، موجب برهم زدن تناسب چهره می شود، کمتر کسی پیدا می شود که از داشتن غبغب ناراضی نباشد و برای خلاصی از شر آن راه های گوناگون را امتحان نکرده باشد، بی دردسرترین روش برای داشتن غبغب زیبا، عمل لیپوماتیک غبغب است. چنین عملی نه تنها چربی های زائد ناحیه گردن را از بین می برد بلکه خط فک پایین را زیباتر می کند و با زاویه دار کردن صورت، چهره فرد را متناسب نشان می دهد.

ییشتر بخوانید
از جراحی لیفت سینه چه می دانید؟

پس از تمام شدن عمل، توصیه های پزشکی را جدی بگیرید. استفاده از گن مخصوص باعث می شود ناحیه شکم در جای خود، سفت و محکم قرار گیرد. تا یک ماه پس از عمل لازم است مراقبت های پزشکی را اجرا کنید تا بهبودی سریع تر رخ دهد. با این حال عوارضی مانند خونریزی خفیف، ورم و کبودی و ازبین نرفتن چروک های شکم از موارد شایع محسوب می شود.

پس از تمام شدن عمل، توصیه های پزشکی را جدی بگیرید. استفاده از گن مخصوص باعث می شود ناحیه شکم در جای خود، سفت و محکم قرار گیرد. تا یک ماه پس از عمل لازم است مراقبت های پزشکی را اجرا کنید تا بهبودی سریع تر رخ دهد. با این حال عوارضی مانند خونریزی خفیف، ورم و کبودی و ازبین نرفتن چروک های شکم از موارد شایع محسوب می شود.

عمل لیپوماتیک بازو

اگر بازوی چاقی داشته باشید و موقع پوشیدن لباس در قسمت آستین احساس تنگی می کنید بهترین کاندید برای عمل لیپوماتیک بازو هستید. چاقی بازو معمولا به دلیل بافت های سخت چربی است که البته قابل کوچک شدن هستند؛ یعنی می توان با رعایت رژیم غذایی مناسب و ورزش های ویژه ای سایز بازو را کاهش داد ولی اگر با این روش جواب نگرفتید لیپوماتیک بازو بهترین کار برای رسیدن به سایز دلخواه بازوی تان است.

پزشک لیپوماتیک بازوی خوب، در ابتدا به بازو بی حسی موضعی تزریق می کند، برش های کوچک بر روی آن یجاد می کند و از طریق آن لوله کانولا وارد بدن می کند. سلول های چربی موجود در بازو بدون تخریب سلول های ماهیچه ای مجاور، از بدن خارج می شود. این کار تا زمانی ادامه دارد که پزشک بداند همه بافت های چربی که باید خارج شوند، در بازو نمانده باشد.

پس از اتمام عمل، مدت کمی برای استراحت کردن نیاز دارید، ازآنجائی که برش های ایجاد شده کوچکتر است سریع تر دوران بهبودی را طی می کنید. استفاده از گن های مخصوص یا باندهای فشرده می تواند درد و تورم را کمتر کند. هم چنین تا چند هفته پس از عمل باید از فعالیت های سنگین و ورزش کردن اجتناب کنید. دقت کنید در صورتی که عمل لیپوماتیک بازو را پیش بهترین جراح لیپوماتیک بازو انجام داده باشید، احتمال خیلی کمتری وجود دارد که به عوارض و خطرات احتمالی دچار شوید.

عمل لیپوماتیک ران

اگر برخی از افراد را دقت کرده باشید با اینکه بالاتنه متناسبی دارند ولی در قسمت پایین تنه چاق هستند و در قسمت پا و ران چربی های زیادی جمع شده است. این گونه افراد در اوقات راه رفتن و نشستن مصیبت زیادی را تحمل می کنند؛ به علت تماس ران ها با یکدیگر و فشار مضاعف بر زانوها، مشکلاتی مانند التهاب پوست و ناراحتی های ستون فقرات را دارند. اینگونه افراد گزینه های مناسبی برای عمل لیپوماتیک ران هستند، چنانچه چاقی ران به علت مدل استخوان بندی درشت باشد انجام عمل لیپوماتیک برای آنها مناسب نیست.

پزشک لیپوماتیک ران پس از معاینه و بررسی نوع  و حجم چاقی ران، میزان حجم چربی های خروجی را برآورد می کند. پس از اینکه آزمایش ها و اقدامات مناسب را تجویز کرد، روز عمل را مشخص می کند. در روز عمل پیش از شروع در محدوده ران داروی بی حسی موضعی را تزریق می کند، با ایجاد برش های کوچک بر روی ران ها سلول های چربی را تجزیه و سپس به کمک دستگاه حجم مشخصی از چربی ها را خارج می کند.

ییشتر بخوانید
چه افرادی باید لیفت سینه انجام دهند؟

برای لیپوماتیک داخل ران،  در نزدیکی کشاله ران و خط باسن برش ها ایجاد می شود. برای لیپوماتیک خارج ران، در نزدیکی استخوان لگن و دو طرف ران برش ها ایجاد می شود.

پس از به پایان رسیدن عمل لیپوماتیک ران، می توانید به خانه باز گردید و با پوشیدن گن مخصوص، کارهای سبک روزمره را انجام دهید و باید پیاده روی را بلافاصله شروع کنید، پیاده روی روند بهبودی و سرعت سیستم گردش خون را بهبود می دهد. البته کبودی و تورم ران ها پس از 2 الی 3 ماه می خوابد و با گذشت 2 تا 3 ماه، می توانید از سایز متناسب ران های خود لذت ببرید.

 لیپوماتیک غبغب

داشتن چربی های اضافی در ناحیه گردن، موجب برهم زدن تناسب چهره می شود، کمتر کسی پیدا می شود که از داشتن غبغب ناراضی نباشد و برای خلاصی از شر آن راه های گوناگون را امتحان نکرده باشد، بی دردسرترین روش برای داشتن غبغب زیبا، عمل لیپوماتیک غبغب است. چنین عملی نه تنها چربی های زائد ناحیه گردن را از بین می برد بلکه خط فک پایین را زیباتر می کند و با زاویه دار کردن صورت، چهره فرد را متناسب نشان می دهد.

پزشک پس از انجام معاینات و بررسی های لازم، ماده بی حسی موضعی به قسمت زیرچانه و بالاتر از خط فک تزریق می کند. سپس به کمک ابزار ریزی به نام میکروکانولا، برش های کوچک ایجاد می کند و با حرکات ارتعاشی خود بافت چربی را تجزیه می کند و در نتیجه بافت چربی تخلیه می گردد.

پس از اتمام عمل غبغب، تا یک شبانه روز ممکن است از محل زخم ها ترشحاتی داشته باشید. ممکن است 1 تا 2 هفته پس ازعمل احساس درد و ورم کنید که کاملا طبیععی است.  برای کاهش ورم بهترین پزشک لیپوماتیک غبغب، به بیمار توصیه می کند که 3 روز به طور مداوم از گن مخصوص استفاده کند و پس از آن به مدت 11 روز از گن فقط شب ها استفاده کند. می توانید پس از انجام عمل لیپوماتیک فعالیت های سبک و روزمره خود را از سر گیرید.


عکس لیپوماتیک پا

هزینه لیپوماتیک چقدر است؟

قیمت نهایی لاغری به مواردی مانند میزان چربی در ناحیه مود نظر، تعداد جلسات و نوع ناحیه بدن فرق می کند. اگر چه قیمت دقیق پس از معاینه  و نظر بهترین جراح لیپوماتیک مشخص می گردد ولی معمولا از حدود 10 میلیون تومان شروع می شود.

سوالات متداول

تا چه مدت بعد از جراحی لیپوماتیک، کبودی‌ها ادامه دارد؟

کبودی‌ها 2 هفته کامل طول می‌کشد و 7 روز بعد از لیپوماتیک رنگ کبودی به رنگ ارغوانی مبدل می‌شود.

چه زمانی ورم بعد از جراحی لیپوماتیک کاهش می‌یابد؟

ورم بعد از عمل لیپوماتیک ۶ تا ۸ هفته طول می‌کشد تا کاهش پیدا کند و نتیجه اصلی عمل پس از ۳ تا ۶ ماه مشخص خواهد شد.

بعد از جراحی لیپوماتیک، تا چه مدت باید گن پوشید؟

اگر عمل لیپوماتیک در ناحیه شکم و پهلوها صورت گرفته باشد بهتر است از شکم‌بند استفاده کنید و تا یک ماه و نیم از گن مخصوص لیپوماتیک استفاده کنید. توصیه به پوشیدن گن تنگ بعد از لیپوماتیک بین 2 تا 3 هفته وجود دارد. هرچه ناراحتی در زمان پوشیدن گن بیشتر باشد نتیجه بهتری خواهد گرفت.

ترشح خونی تا چند روز بعد از جراحی لیپوماتیک ادامه دارد؟

۲ تا ۳ روز بعد از لیپوماتیک ترشح کم می شود.

دکتر روناک تمدن

متخصص جراح عمومی و دارای بورد تخصصی، دارای گواهی نامه دوره تکمیلی بیماریهای پستان از مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه شهید بهشتی متمرکز در جراحی های درمانی پستان (تشخیص و نمونه برداری از توده های خوش خیم و بد خیم و جراحی های درمانی)

5 thoughts on “لیپوماتیک در کرج

 1. مامان مینو - فوریه 4, 2021 در 7:35 ق.ظ

  مقاله خوبی بود

  پاسخ
 2. نسترن - فوریه 4, 2021 در 7:38 ق.ظ

  خانم دکتر پیش شما عمل لیپوماتیک کردم. الان راضی م ولی پوستم کمی سوزش داره، طبیعیه؟ چکار کنم که خوب شه؟

  پاسخ
  • دکتر روناک تمدن - فوریه 4, 2021 در 7:42 ق.ظ

   دوست عزیز، خوشحالیم که احساس رضایت می کنید.
   در ارتباط با سوزش پوست تان باید بگم تغییر حالت حس پوست بعد از لیپوماتیک شایع است و از عوارض طبیعی عمل لیپوماتیک محسوب می شود.
   برگشت به حس نرمال ۳ تا ۶ ماه طول می‌کشد.
   برای کم شدن سوزش پوست، بهتر است از آنتی هیستامین استفاده کنید و پوست به وسیله برخی کرم‌ها به آرامی ماساژ دهید.

   پاسخ
 3. دکتر روناک تمدن - فوریه 4, 2021 در 7:44 ق.ظ

  مطلب جالبی بود. فقط سوالی که دارم اینه که در یک جلسه لیپوماتیک چقدر چربی میشه تخلیه کرد؟

  پاسخ
  • دکتر روناک تمدن - فوریه 4, 2021 در 7:46 ق.ظ

   از اینکه مطلب مورد رضایتتون واقع شد خرسندیم. در پاسخ به سوال تان باید گفت 5 الی 6 لیتر چربی در هر جلسه لیپوماتیک، می توان تخلیه کرد.

   پاسخ

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۱۲ دقیقه
Call Now Button