تزریق فیلر در کرج

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین]

تزریق فیلر

برای نتایج قابل مشاهده و پایدار با ماندگاری اندک و بدون نیاز به جراحی زیبایی ، پرکننده های پوستی گزینه ای طبیعی برای جراحی زیبایی هستند.

یکی از اصلی ترین تغییراتی که با پیری در چهره ما رخ می دهد ، کاهش حجم صورت است. پوست ما نازک تر می شود و اثر گرانش آشکار می شود. ترمیم بافت های نرم صورت توسط پرکننده های تزریقی غیر جراحی مانند فیلر و با حداقل تهاجم یکی از تکنیک های جوان سازی صورت است.

تزریق فیلر

پرکننده ها در صاف کردن جوش های عمیق، چین و چروک به خصوص در اطراف بینی و لب ها موثر هستند. همچنین می توان از آنها برای بازگرداندن حجم به استخوان های گونه و برجستگی ها ، و همچنین لب ها یا هرگونه نقص در کانتور صورت استفاده کرد. فیلرها  ابزاری ارزشمند برای جوان سازی و تقویت ویژگی های صورت شما بدون جراحی است.

فیلر چیست؟

فیلرها می توانند موقت یا دائمی باشند. بسته به نوع و مارک ، یک پرکننده ممکن است از ژل های مصنوعی یا طبیعی تشکیل شده توسط انواع مختلفی از پلیمرها یا عصاره های کلاژن از انسان یا حیوانات تشکیل شود.

اسید هیالورونیک به طور طبیعی در پوست ایجاد می شود تا به ساختار پوست و کشش آن کمک کند. اسید هیالورونیک ساختارهای بین سلولی را تثبیت می کند و شبکه ویسکوالاستیک را برای الیاف کلاژن و الاستین ایجاد می کند تا به یکدیگر متصل شوند. همانطور که در اثر آفتاب پیری مشاهده می شود، این اتصالات از بین می روند، در نتیجه توده های بی نظم کلاژن و الاستین ایجاد می شوند. در صورت تزریق به عنوان پرکننده ، اسید هیالورونیک نه تنها در نتیجه خود مولکول، بلکه با جذب و نگه داشتن آب ، حجم ایجاد می کند. این مزایا باعث می شود اسید هیالورونیک به عنوان یک ماده پر کننده کننده عالی پوست در نظر گرفته شود و به دلیل داشتن نتایج زیبایی برتر ، به عنوان بهترین عامل پرکننده پوست برای تقویت بافت نرم ظاهر شده است.

فیلر چگونه صورت شما را زیباتر می کند؟

کلاژن پوست موجب می شود پوست باطراوت و جوان به نظر برسد ولی به مرور زمان و افزایش سن چربی زیر پوست کم و ضعیف می شود و پوست چروکیده به نظر می رسد . با پیر شدن پوست چروک های دور چشم و خط های خنده بیشتر دیده می شود و صورت کوچکتر دیده می شود.

فیلر پرکننده های پوستی هستند که برای حجم دادن به شیارها و خطوط پوست صورت به کار می رود و موجب می شود صورت پَر تر به نظر برسد. از فیلرها برای شکل دادن به صورت، رفع خطوط چین و چروک ها، خطوط خنده و بهتر کردن حجم صورت استفاده می شود. اگر چه نتایج آن برای همیشه ماندگاری ندارند ولی طولانی هستند. فیلرها که خود انواع مختلفی دارند بعد  تزریق به پوست، حدود 6 تا 12 ماه زمان می برد تا جذب بدن شوند و زمان می برد تا اثر خود را بر روی صورت نشان دهند.

ییشتر بخوانید
عمل ماموپلاستی چیست

انواع فیلر و کاربرد آنها در زیبایی صورت

انواع مختلفی از فیلرها موجود است و هر نوع برای هدف خاصی تهیه شده اند و برای قسمت خاصی از صورت یا بدن کاربرد دارند. انتخاب بهترین نوع فیلر به تشخیص پزشک تان برمی گردد. البته فیلرها خود اثرات موقتی، نیمه دائمی و یا دائمی دارند.

بهترین مواد فیلر بر حسب کیفیت و موادتشکیل دهنده، که در بازار موجود است عبارتند از:

ژل سیتوسیال:

ژل سیتوسیال برای از بین بردن چین و چروک ها و ترمیم آن مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا از ژل سیتوسیال برای رفع خطوط صورت مانند خط خنده، خط اخم و  چین و چروک های دور چشم استفاده می شود.

ژل پرفکتا:

ژل پرفکتا خود به انواع مختلفی تقسیم می شوند که هر نوع آن برای جوان سازی و حجیم کردن نقاط خاصی از بدن، به کار می رود.

ژل تئوسیال:

ژل تئوسیال برای بهبود بافت های افتاده صورت استفاده می شود مخصوصا آن دسته از بافت ها و عضلات صورت که زیاد حرکت می کنند. در تولید این دسته از ژل ها، از فناوری های جدیدی بهره برده که موجب شده کیفیت آنها افزایش یابد.

ژل آلیاکسین:

ژل آلیاکسین حاوی ماده ای به نام اسیید هیالورونیک است و برای جوان کردن پوست به کار می رود. به دلیل اینکه مواد تشکیل دهنده ژل بسیار خالص و یکدست است یکی از محبوب ترین ژل ها برای تزریق فیلر به شمار می رود و روز به روز بر طرفداران آن افزوده می شود.

فیلر برای چه کسانی مناسب نیست؟

با اینکه مواد فیلر چندان خطرناک نیست و از روش های غیرتهاجمی به حساب می آید ولی باز برای همه گزینه خوبی برای جوان کردن صورت به حساب نمی آید و افرادی هستند که نباید از این روش استفاده کنند. افرادی که سابقه بیماری هایی مانند دیابت، بیماری های قلبی و آلرژی های شدید دارند و حتی افرادی که باردار هستند باید براساس تشخیص و اجازه پزشک خودشان، برای این کار اقدام کنند.

مزایای تزریق فیلر

تزریق فیلر به دلیل استفاده آسان و نتایج چشمگیر آن به طور افزون، محبوبیت آن ببشتر می شود. در ادامه به برخی از مزایای آن اشاره می شود:

 • بعد تزریق فیلر به هیچ گونه استراحت و دوران نقاهت نیازی نیست و فرد می تواند به کارهای روزمره خود بپردازد
 • فیلر دارای ماندگاری طولانی مدت است
 • همزمان با تزریق فیلر، در صورت تمایل، می توانید سایر عمل های زیبایی را نیز انجام دهید
 • تزریق فیلر، هزینه چندانی ندارد

چگونه تزریق فیلر انجام می شود؟

تزریق فیلر به پوست در طی 4 مرحله انجام می شود و شامل مراحل زیر هستند:

مرحله اول: بررسی صورت و نقشه برداری آن

کارشناس زیبایی ابتدا چهره وصورت شما را بررسی می کند و مخصوصا نقاطی که می خواهید فیلز به آنها تزریق شود را به دقت ارزیابی و نشانه گذاری می کند. حتی در صورت لزوم از نواحی که قرار است فیلر به آنها تزریق شود عکس تهیه می شود.

مرحله دوم: بی حس کردن صورت

ناحیه موردنظر برای تزریق فیلر با ماده ضدعفونی کننده و آنتی باکتریال ضدعفونی می شود و ناحیه مورد نظر توسط ماده بی حسی خاصی، بی حس می شود. باید گفت تزریق فیلر بدون درد نخواهد بود با این حال دردش قابل تحمل خواهد بود.

ییشتر بخوانید
از جراحی لیفت سینه چه می دانید؟

مرحله سوم: تزریق فیلر

تزریق فیلر در ناحیه های مورد نظر در چند نوبت در هر بار انجام می شود. معمولا به طور متوسط به طور 15 دقیقه طول می کشد تزریق فیلر در صورت انجام گیرد ولی باز به اندازه مساحت مورد نظر بستگی دارد.

مرحله چهارم: پاک کردن صورت

هنگامی که تزریق فیلر به طور کامل انجام شد، همه نشانه گذاری های انجام شده بر روی صورت فرد پاک می شود. البته برای کاهش درد و تورم در محل می توانید از بسته های یخ استفاده کنید. ناحیه موردنظر برای 1 تا 2 روز می تواند حساس باشد.

عوارض تزریق فیلر

 • عوارض بعد از تزریق پرکننده پوستی شامل موارد زیر است:
 • کبودی خفیف در اطراف محل های تزریق
 •  این معمولاً بعد از 2-3 روز برطرف می شود و با کرم آرایشی پایه می توان آن را پنهان کرد.
 • تورم مناطق تزریق شده
 •  تورم معمولاً خفیف است و معمولاً بعد از 48-72 ساعت قابل توجه نیست.
 • بی حسی در قسمت های تزریق شده یا قسمت هایی از صورت
 •  معمولاً محصول پرکننده مقداری بی حس کننده موضعی را درون ژل خود دارد که ممکن است منجر به بی حسی ناحیه تزریق شود. احساس معمولاً بعد از  2-3 ساعت برمی گردد.
 • قرمزی پوست
 • این معمولاً به دلیل تزریق ، ماساژ شدید و واکنش اندک پوست است که می تواند چند ساعت تا 2-3 روز طول بکشد.

افرادی که به خانم دکتر روناک تمدن برای انجام تزریق فیلر مراجعه می کنند در خصوص این روش جوانسازی  سوالاتی را می پرسند. برای دریافت مشاوره در این خصوص می توانید به خانم دکتر تمدن مراجعه نمایید و برای دریافت وقت مشاوره می توانید با شماره های  36604656- 32517579- 026 تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید از اینستاگرام دکتر تمدن دیدن فرمایید.

عوارض احتمالی تزریق فیلر چیست؟

 • واکنش های آلرژیک
 • برآمدگی و بی نظمی در کانتور
 • تغییر نامطلوب در کانتور
 • عفونت
 • کبودی مداوم یا طولانی مدت
 • صدمه به بافت در صورت تزریق سرخرگ (نادر)

دکتر روناک تمدن جراح پلاستیک و زیبایی چندین روش پرکننده را برای صاف کردن و ریختن این نوع از چین و چروک های صورت ارائه می دهد. این پرکننده های پوستی با تقویت تولید طبیعی اسید هیالورونیک (HA) پوست ما برای افزودن حجم ، کاهش چین و چروک ها کار می کنند ، و در نتیجه ظاهر جوانی بیشتری به نمایش می گذارد.

https://www.muhealth.org/conditions-treatments/ear-nose-and-throat/facial-plastic-surgery/filler-and-volume-injection

مقالات مرتبط دکتر روناک تمدن جراح پلاستیک و زیبایی در کرج

تزریق چربی 

تزریق بوتاکس 

جراحی لیفت سینه 

جراحی پروتز سینه 

جراحی زیبایی پلک 

دکتر روناک تمدن

متخصص جراح عمومی و دارای بورد تخصصی، دارای گواهی نامه دوره تکمیلی بیماریهای پستان از مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه شهید بهشتی متمرکز در جراحی های درمانی پستان (تشخیص و نمونه برداری از توده های خوش خیم و بد خیم و جراحی های درمانی)

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه
Call Now Button