لیپوساکشن چیست

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین]

لیپوساکشن چیست

لیپوساکشن با استفاده از ساکشن، چربی را از بدن خارج می کنند. در حین لیپوساکشن، لوله های نازک و کوچکی به نام کانول از طریق برش های ریزی که جراح عمومی در پوست ایجاد کرده است، وارد بدن می شود. چربی از طریق این لوله ها مکش می شود زیرا جراح عمومی لوله ها را به زیر پوست منتقل می کند تا چربی های اضافی را هدف قرار داده و به بیرون بکشد.

لیپوساکشن چیست

در سال های اخیر، تکنیک های بهبود یافته باعث شده است که لیپوساکشن، ایمن تر، آسان تر و کم درد تر است. این تکنیک های جدید شامل موارد زیر است:

لیپوساکشن با بی حسی

از بی حسی موضعی برای بی حس کردن نواحی مختلف بدن که قرار است در آن لوله قرار گیرد استفاده می شود. در مرحله بعد، مقدار زیادی از محلول بیهوشی به بافت اطراف چربی تزریق می شود. لیپوساکشن با بی حسی ممکن است نیازی به بی هوشی عمومی هم نداشته باشد.

لیپوساکشن با سونوگرافی

در روش استفاده از لیپوساکشن با سونوگرافی چربی ها با کمک امواج شناسایی شده و راحت تر از بین می رود. از این روش می توان برای از بین بردن چربی های شکم و پهلو، کمر و باسن و گردن استفاده شود.

لیپوساکشن با لیزر

لیپوساکشن با لیزر یا استفاده از کانول و وارد کردن امواج به بافت چربی اضافی باعث آب شدن چربی ها شده و خارج می شود.

لیپوساکشن معمولاً یک روش جراحی سرپایی است که در مطب جراح عمومی و یا کلینیک انجام می شود. به طور کلی نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست مگر آن که حجم زیادی از چربی را برداشته باشند.

در مواردی که از بی حسی موضعی برای لیپوساکشن استفاده شود، ممکن است آرامبخش داده شود و یا نشود. اگر قسمت وسیع و میزان زیادی از چربی تحت درمان قرار گیرد، ممکن است بی حسی عمومی و یا بیهوشی انجام شود.

جراحی لیپوساکشن یکی از روش های پر طرفدار و پر کابرد در حوزه جراحی زیبایی است. برای دریافت مشاوره می توانید به خانم دکتر تمدن مراجعه نمایید. برای دریافت وقت مشاوره می توانید با شماره های  36604656- 32517579- 026 تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید از اینستاگرام دکتر تمدن دیدن فرمایید.

عوارض لیپوساکشن چیست؟

بعد از انجام جراحی لیپوساکشن، نواحی تحت جراحی کاملا  بانداژ می شود تا به کاهش تورم، کبودی و درد کمک نماید.

باند و نوار الاستیک، لباس مخصوص، یک باند مخصوص و یا گن برای محکم نگه داشتن بدن ممکن است استفاده شود.

ممکن است مجبور باشید تا بین 3 الی 4 هفته از این گن ها استفاده نمایید.

در 7 الی 10 روز اول بعد از جراحی لیپوساکشن نیز وجود تورم و کبودی زیاد منطقی است و جای نگرانی ندارد.

مایعات و خونابه برای چندین روز از برش های ایجاد شده خارج می شود. ممکن است برای کاهش خطر عفونت به شما آنتی بیوتیک داده شود

ییشتر بخوانید
جراحی کیست های سینه در کرج

فعالیت های بعد از لیپوساکشن

اکثر افراد به مض آن که جراحی تمام شده و قادر به بلند شدن هستند، به اطراف حرکت کرده و راه می روند. بعد از از بین رفتن اثرات بی هوشی می توانید با کمک یک نفر این اقدامات را انجام دهید.

به محض آنکه احساس کردید که می توانید به فعالیت های روزانه خود باز گردید حتما به این امر اقدام نمایید. اگر چه ممکن است چند روز تا چند هفته به طول انجامد.

بیشتر این افراد می توانند ظرف چند روز بعد از جراحی لیپوساکشن به فعالیت های عادی و روزانه خود باز گردند. ولی در افرادی که لیپوساکشن در بخش های زیادی از بدن اتفاق افتاده است نیز مدت زمان نقاهت طولانی تر است.

https://www.healthlinkbc.ca/health-topics/tf2436

برخی از دیگر خدمات دکتر تمدن در حوزه پیکر تراشی

لیپوماتیک 

ماموپلاستی

عمل لیفت سینه 

ابدومینوپلاستی

دکتر روناک تمدن

متخصص جراح عمومی و دارای بورد تخصصی، دارای گواهی نامه دوره تکمیلی بیماریهای پستان از مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه شهید بهشتی متمرکز در جراحی های درمانی پستان (تشخیص و نمونه برداری از توده های خوش خیم و بد خیم و جراحی های درمانی)

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button