لیفت سینه

لیفت سینه

لیفت سینه همان طور که از نامش پیداست، با تغییر فرم و کشیدن سینه به سمت بالا، به جوانسازی سینه ها کمک می کند. میزان افتادگی سینه ها و خواسته بیمار از جمله عواملی هستند که بر نتیجه این جراحی تاثیر می گذارند.

خانم هایی که از افتاده بودن سینه های خود ناراضی هستند می توانند تحت این جراحی قرار بگیرند. افتاگی سینه ها می تواند به دلیل بالا رفتن سن، کاهش وزن، بارداری و یا شیردهی باشد. هر گونه عاملی که باعث کشیده شدن پوست سینه شود، مانند تغییر سایز سینه، تغییرات وزن و یا حتی نیروی گرانش، در افتادگی سینه ها به سمت پایین دخیل می باشند.

خانم هایی که احساس می کنند یکی از سینه هایشان نسبت به دیگری پایین تر است نیز می توانند از مزایای جراحی لیفت سینه بهره مند شوند.

افرادی که خواهان انجام این جراحی هستند، باید از لحظ بدنی در شرایط خوبی به سر ببرند، سیگاری نباشند، به وزن بدنی ایده آلی رسیده باشند و مهم تر از همه این که انتظارات منطقی و واقع بینانه ای از نتیجه جراحی داشته باشند.

جراحی لیفت سینه از جمله جراحی هایی است که باعث افزایش حجم و فرم بهتر سینه ها می شود.

در کل، خانم هایی که:

  • خواهان سینه های سفت و گرد هستند
  • از افتاده بودن سینه های خود ناراضی هستند
  • اندازه سینه هایشان با هم یکی نیست
  • نوک سینه افتاده ای دارند

می توانند از مزایای جراحی لیفت سینه بهره مند شوند.

نکته مهمی که در این جا باید به آن اشاره کنیم این است که لیفت سینه کمکی به بزرگ شدن سینه نمی کند و خانم هایی که خواهان افزایش سایز سینه هستند، باید به دنبال جراحی پروتز سینه باشند.

اقدامات و مراقبت های قبل از لیفت سینه

یکی از نکات مهم قبل از انجام لیفت سینه، انتخاب جراح پلاستیک ماهر در این زمینه و شرکت در جلسات مشاوره می باشد. در طول این جلسات، پزشک به بررسی و معاینه کامل بافت سینه و سوابق پزشکی بیمار خود می پردازد.

یک سری نکات و مراقبت ها از سوی پزشک در اختیار بیمار قرار می گیرد، مواردی از قبیل:

  • قطع مصرف آسپیرین، داروهای حاوی آسپیرین و ژلوفن که احتمال خونریزی را افزایش می دهند
  • کنار گذاشتن سیگار و دخانیات به دلیل نیکوتین موجود در آن و به تاخیر افتادن روند بهبودی

روند جراحی لیفت سینه

در صورتی که میزان افتادگی سینه ها کم باشد، تنها یک برش اطراف نوک سینه زده می شود و مقداری از سایز هاله قهوه ای رنگ دور نوک سینه کاسته می شود.

اما در خانم هایی که میزان افتادگی سینه هایشان زیاد است، برشی زیر چین های طبیعی پوست زده می شود تا پوست اضافی برداشته شود و علاوه بر لیفت سینه، به فرم دهی بهتر سینه نیز کمک شود. برش های زده شده در این قسمت، به سرعت بهبود می یابند و میزان کمی اسکار بر جای خواهد ماند.

لیفت سینه  به طور همزمان با پروتز سینه نیز انجام می شود. بسیاری از خانم ها از حجم کم قسمت بالای سینه خود به دلیل بارداری، شیردهی و یا کاهش وزن ناراضی هستند. در چنین شرایطی، قرار دادن پروتز در قسمت بالای سینه، باعث می شود سینه پر به نظر برسد.

به طور کلی می توان گفت برش های جراحی لیفت سینه در سه ناحیه زیر زده می شوند:

  • اطراف هاله قهوه ای رنگ دور سینه ها
  • از هاله قهوه ای رنگ به سمت پایین و تا چین های زیر سینه
  • به صورت افقی و در امتداد چین های سینه

در پایان برش ها بخیه زده می شوند و پانسمانی بر روی سینه ها قرار می گیرد.

مدت زمان این جراحی در حدود دو تا سه ساعت است، نیازی به بستری بودن در بیمارستان نیست و بیمار همان روز می تواند به منزل برگردد.

اقدامات و مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

تورم سینه ها بعد از جراحی کاملا طبیعی است، جای نگرانی وجود ندارد و بعد از گذشت چند هفته از جراحی محو خواهد شد.

در صورتی که میزان درد برای بیمار قابل تحمل نباشد، می توان از داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک مصرف کرد.

بسیاری از بیماران بعد از گذشت یک تا دو هفته می توانند به محل کار خود برگردند که این بازه زمانی به شرایط جسمانی، نوع کار و عمل بیمار بستگی دارد. توصیه می شود بیمار یک هفته را کامل در منزل استراحت کند.

انجام فعالیت هایی مانند خم و راست شدن، بلند کردن اجسام سنگین و ورزش به مدت حداقل شش هفته ممنوع است. توجه داشته باشید در طول سپری شدن دوره نقاهت، نباید هیچ گونه فشاری به سینه ها وارد شود.

برقراری رابطه جنسی به مدت حداقل یک تا دو هفته ممنوع است.

در خصوص کشیدن بخیه ها باید بگوییم برخی بخیه ها خود به خود جذب می شوند، در غیر این صورت بیمار باید یک هفته بعد جهت کشیدن بخیه ها به پزشک مراجعه کند.

برای انجام جراحی لیفت سینه انتخاب یک جراح زبردست و ماهر می تواند بسیار کمک کننده باشد. برای دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص لیفت سینه می توانید به خانم دکتر تمدن مراجعه نمایید. برای دریافت وقت مشاوره می توانید با شماره های  ۳۶۶۰۴۶۵۶- ۳۲۵۱۷۵۷۹- ۰۲۶ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید از اینستاگرام دکتر تمدن دیدن فرمایید.

نتایج جراحی لیفت سینه

بیمار بلافاصله بعد از جراحی لیفت سینه متوجه تغییرات در سینه خود می شود، با این که هم چنان به دلیل متورم بودن سینه ها نتایج اصلی این جراحی مشخص نمی باشد. ممکن است بیمار بعد از جراحی متوجه کوچک شدن سینه های خود شود حتی اگر جراحی کوچک کردن سینه ها انجام نشده باشد. اما در نهایت، شاهد سفت و گرد شدن سینه ها خواهیم بود.

نکته ای که در پایان باید به آن اشاره کنیم این است که نتایج این جراحی دائمی نیست. به مرور زمان و با بالا رفتن سن، از میزان الاستیسیته پوست کم می شود و سینه حالت افتاده ای پیدا خواهد کرد به خصوص در خانم هایی که سینه بزرگی دارند. اما با انجام این جراحی، افتادگی سینه ها به اندازه قبل نخواهد بود.

داشتن رژیم غذایی سالم و متعادل و وزن بدنی ایده آل، به بیماران و بعد از جراحی توصیه می شود.

برخی از خدمات دیگر دکتر روناک تمدن 

پروتز سینه

ابدومینوپلاستی

بلفاروپلاستی

پاسخ

11 + 19 =

Call Now Button